ועדת השרים אישרה: טקס ממלכתי לחללי טבח חברון

את הנצחת הטבח - שהשבוע יצוין לו 80 שנה - קידמו היישוב היהודי והשר יולי אדלשטיין. "חברון היא הסמל לניצחון על הטרור"

חיים לוינסון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חיים לוינסון

ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים בראשותו של שר התיירות, סטס מסז'ניקוב, החליטה היום (רביעי) פה אחד לערוך טקס אזכרה ממלכתי לחללי טבח חברון, שבסוף השבוע יצוין לו 80 שנה. בישראל יש כ-31 טקסים ממלכתיים בשנה. 14 מהם נערכים במסגרת יום השואה, יום הזיכרון ויום ירושלים.

את הרעיון לציין את הטקס קידמו היישוב היהודי בחברון והשר יולי אדלשטיין (ליכוד). המשמעות היא שייערך ב-7 בספטמבר טקס של המדינה, בהשתתפות נציגי הרשות המבצעת, המחוקקת והשופטת. הטקס ייערך אחת לעשר שנים.

ההחלטה לציין את היום נובעת מהרצון של מתנחלי חברון להחדיר את טבח תרפ"ט וגירוש היהודים מהעיר לאתוס הלאומי. "זה אירוע שנחרט בזיכרון הקולקטיבי של כולנו, והתאריך הוא עגול, 80 שנה. טקס הזיכרון זה המעט שאנחנו כממשלה יכולים לעשות", ציין השר אדלשטיין.

מהיישוב היהודי בחברון נמסר בתגובה להחלטה כי "בעקבות הטבח לפני 80 שנה, הפכה חברון עיר האבות - לעיר ההרג. קהילת חברון, הקהילה היהודית העתיקה ביותר בארץ, נחרבה. היום, היישוב היהודי המתחדש בקרית ארבע - חברון היא הסמל לניצחון על הטרור. כאן אנו בונים את העתיד, מתוך מחויבות עמוקה לעבר, תוך הוכחה יום-יומית שהטרור לא ניצח, ועיר האבות שבה להיות עיר הבנים"

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ