ריבלין: אסור לכבול בחקיקה את ידי הממשלה בחילופי שבויים

יו"ר הכנסת אמר לנשיא פרס כי יתנגד לניסיונות לאשר בכנסת את מסקנות ועדת שמגר. "כל הגבלה של שיקול הדעת חמור לדמוקרטיה הישראלית"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, הזהיר היום (ראשון) מפני חקיקת חוקים שיסנדלו את הממשלה בעסקאות שבויים עתידיות. בפגישה שערך היום עם נשיא המדינה, שמעון פרס, אמר ריבלין כי הוא יתנגד לנסיונות להעביר את מסקנותיה של ועדת שמגר, שעסקה בבחינת סוגיית המחיר שישראל משלמת בעסקאות שבויים, באמצעות חקיקה.

"דו"ח שמגר צריך להתקבל כהחלטת ממשלה ואין לעגנו בחקיקה מחייבת של הכנסת", אמר ריבלין. "הכנסת איננה צריכה להגביל את הממשלה מלפעול בתחום סמכותה. עיגון דו''ח שמגר בחקיקה, שתשונה בכל פעם בהתאם לנסיבות ולחץ דעת הקהל, יהפוך את חקיקת הכנסת לפלסתר, ואסור לכנסת להיגרר לכך. יש להשאיר לממשלה את שיקול הדעת ביחס לעסקאות עתידיות, ולאפשר לה לאמץ את הדו''ח כמסמך מנחה".

יושב ראש הכנסת הוסיף כי "כל הגבלה של שיקול הדעת של הממשלה הוא חמור לדמוקרטיה הישראלית ומהווה פגיעה בהפרדת הרשויות. על הממשלה להיות חופשית בניהול ענייני החוץ והביטחון, ולכנסת ישנו תפקיד מפקח. הבאת כל דבר ועניין לכיכר השוק פוגמת בניהול המדינה. אסור לחוקק חוקים הצהרתיים, שישונו חדשות לבקרים בהתאם לנסיבות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ