עמותת עיר עמים: מנסים לפגוע בנו באמצעות מודעות מזויפות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

ביום שישי האחרון התפרסמה ב"הארץ" מודעה שמביעה תמיכה בעמותת עיר עמים ובעתירה שהגישה נגד עמותת אלע"ד. לטענת העמותה וגורמים בשמאל הירושלמי, מטרת המודעה הפוכה לטקסט המתפרסם בה, ובעצם היא נועדה לפגוע בעיר עמים ולהציגה כעמותה קיצונית.

בראש המודעה מתנוססת תמונת כיפת הסלע ועליה שרשרת ומנעול. בטקסט נכתב: "אנו מברכים את עמותת עיר עמים אשר נאבקת בממשלת ישראל ובארגוני המתנחלים המייהדים את מזרח ירושלים". על המודעה חתומים רוב חברי הכנסת הערבים ופעילי שמאל רדיקלי יהודים. לטענת עיר עמים, יוזם העמותה הקפיד לפנות לאנשים שאינם מכירים את העמותה. גם ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש), שחתום על המודעה, אמר שחש שיש בה משהו "לא תקין", וביקש ששמו יוסר ממנה.

מי שעומד מאחורי המודעה הוא יואב גוטרייך, יו"ר תנועה "החופש לבחור - החופש להיבחר", שעוסקת בשמירה "על צביונה הדמוקרטי של המדינה". גוטרייך הוא מתנחל לשעבר שלמד בישיבת הר עציון והתגורר בהתנחלות נווה דניאל. גוטרייך מסר בתגובה כי "התנועה פועלת במישורים רבים שבהם ארגוני זכויות האדם טרם השכילו לפעול. יו"ר התנועה הינו קצין משטרה לשעבר, אשר יצא בשאלה לפני מספר שנים, ועמדות התנועה ידועות ומפורטות באתר ונוסחו כמובן גם על דעתו. אנו סבורים כי מוטב שמול דורסנות הימין הקיצוני נביע עמדות ברורות ללא פחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ