ר' מועצת גוש עציון יהיה מנכ"ל רשות הטבע והגנים

המינוי מגיע חודש לאחר מינוי מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר למנהל רשות מקרקעי ישראל ועל רקע חילוקי הדעות על העברת ניהול עיר דוד לעמותת ימין

צפריר רינת וחיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת וחיים לוינסון

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין, נבחר אתמול פה אחד על ידי ועדת איתור מיוחדת שמינה השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, למועמד לתפקיד מנכ"ל רשות הטבע והגנים. המלצת הוועדה תועבר לשר ארדן, והוא צפוי להביא אותה בקרוב לאישור הממשלה.

הבחירה בגולדשטיין מתרחשת כחודש לאחר מינוי של ראש מועצת יש"ע לשעבר, בנצי ליברמן, למנהל רשות מקרקעי ישראל, ועל רקע מחלוקת סביב ניהול הגן הלאומי עיר דוד בידי עמותת הימין אלע"ד. מלבד עיר דוד, רשות הטבע והגנים אחראית על קרוב לחמישית משטחי המדינה וכן על מרבית האתרים ההיסטוריים החשובים ביותר, בהם גם מצדה.

שאול גולדשטייןצילום: תצלום: תומר אפלבאום

גולדשטיין, בן 50, מתגורר בהתנחלות נווה דניאל. הוא בעל תואר שני במדיניות ציבורית מטעם האוניברסיטה העברית והיה בעבר סגן אלוף בחיל אוויר. גולדשטיין הוא גם חבר ליכוד. בעבר, ביקרו גורמים ירוקים את העובדה שאישים ללא ניסיון מקצועי בטיפול בסוגיות שמירת טבע נבחרים לתפקיד משמעותי כמו ניהול רשות הטבע והגנים. נוסף על כך, קיים חשש ממעורבות פוליטית בניהול הרשות.

גולדשטיין מסר כי "תפקיד מנכ"ל רשות הטבע והגנים הוא תפקיד מדהים, מאתגר, מרתק, ערכי מאוד ואני מקווה שהוא יצדיק את האמון שנתנו בי. אין שום מניעה בחוק למנות חבר ליכוד לתפקיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ