הקבינט צפוי לאשר היום את עסקת גרפל

ח"כ ישראל חסון ועו"ד יצחק מולכו נפגשו אתמול עם אילן גרפל ובישרו לו על שחרורו הקרוב. הבוקר התפרסמה תמונה ראשונה שלו מהמעצר

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד

עו"ד יצחק מולכו, שליחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, וח"כ ישראל חסון מקדימה נפגשו אתמול (שני) עם אילן גרפל, הישראלי העצור בקהיר והודיעו לו כי הוא צפוי להשתחרר בימים הקרובים.

השניים, שניהלו את המגעים עם המודיעין המצרי על שחרורו, שוחחו עם גרפל במטה המודיעין המצרי ולדברי ח"כ חסון התרשמו כי הוא במצב בריאותי טוב. חסון הוסיף כי המגעים בין ישראל למצרים ימשכו בניסיון להביא גם לשחרורו של האזרח הישראלי עודה טראבין, שכלוא במצרים מזה 11 שנה.

"לא היה יום שלא עסקנו בכך", אמר חסון הבוקר לקול ישראל. "בסוף כל צד ידע לעזור לצד השני כדי לפתור את העניין. הם (המצרים) צלחו איתנו את הפיגוע בדרום, את ההשתלטות על השגרירות ועכשיו גם את העניין הזה. מגיע לראש הממשלה קרדיט על ניהול המצב הרגיש".

אתמול דווח כי ישראל ומצרים הגיעו להסכם על עסקת חילופי אסירים במסגרתה ישוחרר האזרח הישראלי-אמריקאי. בתמורה לשחרור גרפל תשחרר ישראל 25 אסירים מצריים ובתוכם שלושה עצירים קטינים.

אילן גרפל, במהלך הפגישה עם מולכו וח"כ חסון

בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה נמסר כי ההסכם הושג בסיוע של ארה"ב וכי כל העצירים שישוחררו לא הורשעו בעבירות ביטחוניות. הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס היום כדי לדון ולאשר את ההסכם.

התקשורת המצרית אישרה את הפרטים על העסקה שנרקמה, אולם לטענת  חלק מאמצעי התקשורת שם, חלק מהאסירים נשפטו על עבירות בעלות אופי ביטחוני. עוד דווח כי העסקה, שתצא לפועל בתוך 48 שעות, היא הגדולה ביותר שהושגה אי פעם בין שתי המדינות.

גרפל עצור במצרים מאז ה-12 ביוני. בתחילה הואשם בריגול, אך לאחר מכן שונה האישום נגדו להסתה, המרדה ופגיעה במבני ציבור בזמן ההפיכה במדינה. בחודשים האחרונים פעלה בעיקר ארה"ב במצרים בניסיון לשחררו. האמריקאים הפעילו לחץ כבד על המצרים, אך ללא הצלחה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ