הרשות: דברי ליברמן הם איום ישיר על חיי עבאס

שר החוץ הביע אתמול תקווה שיו"ר הרשות יתפטר, כי הוא "המכשול הגדול ביותר בפני הסדר". הפלסטינים דורשים התנצלות על הדברים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית שלח מכתב לראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, שבו הוא מגנה בתוקף את דבריו של שר החוץ אביגדור ליברמן נגד יו"ר הרשות מחמוד עבאס. לדברי השר, חוסיין א-שייח, דבריו של ליברמן מהווים הסתה נגד עבאס ואיום ישיר על חייו.

בתדרוך לכתבים בירושלים הביע אתמול ליברמן תקווה כי יו"ר הרשות יעזוב את תפקידו. "אבו מאזן הוא המכשול הגדול ביותר בפני הסדר", אמר ליברמן. "אם יש מכשול שאפשר להסיר מיידית, זהו אבו מאזן. אם הוא יחזיר את המפתחות ויתפטר, זה לא יהיה איום, אלא זו תהיה ברכה. הדבר היחיד שמעניין את אבו מאזן זה להירשם בספרי ההיסטוריה כמי שהביא למדינה פלסטינית ולפיוס עם החמאס. כל מי שיבוא אחריו, יהיה יותר טוב לישראל. אם אבו מאזן ילך, יש סיכוי להניע מחדש את תהליך השלום".

תגובת הרשות במכתב ששלח השר א-שייח היא כי "אנו מגנים את ההצהרות שהשמיע שר החוץ אביגדור ליברמן, הנושאות עמן הסתה מובהקת נגד הנשיא מחמוד עבאס. אנו מחשיבים אותן כהפרה מסוכנת של כל ההסכמים וההבנות. ההצהרות הללו כוללות איום ישיר נגד השותף הטבעי לשלום. ההצהרות אינן משרתות את תהליך השלום בין הצדדים, ואנו רואים בהן קריאה מפורשת להריגתו של הנשיא עבאס. ההצהרות נתנו אור ירוק לקיצונים לנצלן. אנו קוראים לממשלת ישראל לגנות את ההצהרות ולהתנצל עליהן, מאחר שנשמעו על ידי גורם רשמי בממשלה".

שרת החוץ האירופית קתרין אשטון גינתה גם היא את דבריו של ליברמן. "הדברים אינם תורמים ליצירת אווירת אמון המועילה למשא ומתן", אמר דוברה של אשטון.

ליברמןצילום: אפלבאום תומר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ