14 מפגיני שמאל עצורים טוענים לרדיפה משטרתית

המשטרה ערכה חיפוש בבתי הפעילים, שנעצרו בהפגנה מול כלא הדרים לשחרור כל האסירות הפלסטיניות. מחר הדיון בהארכת מעצרם בשלישית

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה ערכה הערב (שלישי) חיפוש בבתיהם של 14 הפעילים הפוליטיים שהפגינו בסוף השבוע שעבר מול כלא הדרים, במחאה על אי הכללתן של אסירות פלסטיניות נוספות בעסקת שליט. אנשי המשטרה החרימו מחשבים וחומרים נוספים, שלטענתם חיוניים להמשך החקירה. הפעילים, יהודים וערבים, נעצרו לאחר שלטענת המשטרה הפגינו ללא אישור ובמהלך המחאה אף קראו לחטוף חיילים נוספים על מנת לשחרר את האסירות – טענה שהפעילים מכחישים בתוקף.

בבית משפט השלום בכפר סבא יתקיים מחר הדיון בהארכת מעצרם בפעם השלישית. בבקשה להארכת מעצר לא צוינה טענת הקריאה לחטוף חיילים וכי העילות לבקשה הן "הפגנה בניגוד לחוק" ו-"הפרעה לשוטר". סנגוריהם של החשודים טוענים כי מדובר ב"סוג של רדיפה" וכי לטענתם, המשטרה מחפשת תירוץ כדי להחזיקם במעצר.

ביום חמישי שעבר הפגינו כמה עשרות פעילי שמאל מול כלא הדרים שבשרון בעקבות יוזמה של כמה פעילים ערבים ישראלים בפייסבוק שקראה להגיע להפגנה למען שחרור כל האסירות הביטחוניות השוהות בכלא הישראלי. כשהגיעו המפגינים מול שער בית הכלא, שוטרים יצאו מהכלא ודרשו מהם לעזוב את המקום. המפגינים טענו בפני השוטרים כי יש להם אישור להפגין עד לשעה 17:00, אולם במשטרה, לה הסמכות היחידה להעניק אישור להפגנות, לא מכירים אישור כזה. מעט לפני השעה 17:00 הגיעו כוחות של משמר הגבול ויס"מ והחלו לפזר את ההפגנה.

ההפגנה מול כלא הדרים בשבוע שעברצילום: פאדי מנסור

"המשטרה התחילה לרדוף אחרי אנשים שכבר עלו על האוטובוסים ועשו את דרכם לרכבים", מספר עורך הדין פואד סולטני שמייצג את העצורים. "אנשים הגיעו להפגין ולא הפעילו שום אלימות ופשוט נעצרו על ידי המשטרה", אמר.

בניגוד לטענות המפגינים, במשטרה טוענים כי בזמן שהשוטרים נכחו במקום החל מאבק בין הצדדים ואחד המפגינים אף תקף שוטר. בנוסף טענו במשטרה כי המפגינים צעקו סיסמאות שקראו להמשיך ולחטוף עוד חיילים כמו גלעד שליט כדי לשחרר את שאר האסירים הביטחוניים. בסיום האירוע נלקחו כל העצורים לתחנת משטרת כפר סבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ