טרור יהודי |

בסוף קם קצין וקורא לדברים בשמם המפורש

יוסי שריד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי שריד

סוף-סוף קם קצין בכיר מאוד וקרא לדברים בשמם המפורש: לא עוד "תג מחיר", כי אם  "טרור". "לא עשינו די כדי לעצור אותו בהתרחבותו", אמר אתמול בטקס חילופי מפקדים.

אך כל הטרוריסטים הללו עדיין מתהלכים חופשי וללא פחד, אימת הדין מעולם לא נפלה עליהם. רק אתמול פירסם אירגון "יש דין" את המימצאים: מתוך 127 תיקים, שנפתחו לחשודים בתקיפת פלסטינים, רק כתב אישום אחד הוגש.

לו אני אבו מאזן, הייתי מודיע לנציגי הקווארטט שבאים היום לבקר בירושלים וברמאללה: ממשלת ישראל חייבת להשתלט על המחבלים היהודים, עוד לפני שאפשר יהיה לפתוח במשא ומתן, כי הביטחון קודם לכל. הדלת הישראלית אינה דלת מסתובבת, כי היא לעולם אינה ננעלת, כדי לשוב ולהיפתח כעבור זמן.

לא רק הטרוריסטים לבדם, גם כל מי שמשתף אתם פעולה באופן פעיל או סביל, בעמידה מנגד או בעצימת עין. על סייענות לטרור יושבים אצלנו אלפי אנשים עשרות שנים בבית הסוהר, בתנאי שהם ערבים: יידע כל מפקד פלוגה בשטחים, שרואה מתנחלים מתנפלים על מוסקי זיתים, ואינו נוקף אצבע; יידע כל מפקח במשטרת יו"ש, שבוחר לעצור את הנתקף במקום את התוקף; יידע כל איש פרקליטות ומח"ש, שסוגר תיק במקום לפתוח ולנקז את המוגלה; יידעו כל המבקשים לעצמם קידום בדרגה, ולא היו רוצים להתעכב בגלל טינה ונקמה של "ועדי המתיישבים". כי חשוב לדעת: גם משת"פים של אנשי טרור חייבים ליתן דין, לפחות חשבון לתת.

מי ימנה את ההתנכלויות היומיומיות לפלסטינים, שרק הולכות ומתרבות, והופכות את החיים שם לגיהינום, כפי שפירסם האו"ם השבוע בדו"ח מיוחד. אבל את המסגדים השרופים קל עדיין לספור - ששה בסך הכל. קודם בכפר יסוף, בבית פאג'ר, בכפר מורייר ובקוסרא, ואחר-כך גם בטובא-זנגרייה - כולם בדרך האש אל הר הבית. לפי הקצב הנוכחי, נגיע לחנוכה עם שמונה מסגדים דלוקים, ועוד שמש אחד, חנוכייה שלמה.

נשיא המדינה נזעק, כמה רבנים ראשיים ומשניים הביעו דאגה ושאט נפש, וראש הממשלה הורה לתפוס את המציתים תיכף ומיד. פוגרום קטן פה ושם הוא איום, אך הוא גם הזדמנות לגינוי מקיר מפוחם לקיר מרוסס ומזוהם. פרס ונתניהו הם גיבורים גדולים על שועלים קטנים שלפידים בזנבם, וגיבורים קטנים על מי שהאש בלשונם - מסיתים ומדיחים או ממלאים את פיהם שמן זית זך מהול במים קדושים; אך כולם ממשיכים למשוך את שכרם מקופת הציבור ברשות התורה והיועץ המשפטי לממשלה.

בעקבות סרטו של גידי וייץ על פרשת קו 300, התעורר מחדש הוויכוח על תיפקוד השב"כ - השתנה או לא השתנה. כנראה שכן, אבל לרעה. "המחלקה היהודית", שבעבר הצליחה לשים יד על המחתרת היהודית, היום קצרה ידה. טרוריסטים משלנו עושים בשטחים כבתוך שלהם - אין קו אדום, גם קו ירוק נמחק.

האם מישהו שם, בשב"כ, מפחד ממישהו? האם נמלאו המחילות חפרפרות? האם השב"כ רוצה וכבר לא יכול, יכול ולא באמת רוצה? האם השלמנו עם מציאות של ג'יהאד בג'יהאד נפגש?

"ועדי המתיישבים בשומרון ובבנימין בירכו על עזיבתו של תת-אלוף ניצן אלון", התפרסם אתמול. "אנחנו מקווים", הוסיפו, "שהאוגדונר הנכנס יתעלם ממורשת ניצן אלון, וישכיל להתוות מדיניות שמכבדת את ההתיישבות היהודית". אם לשפוט על סמך התימוכין, שקיבל המפקד הפורש משר הביטחון ומהרמטכ"ל שלו, אז יש תקווה לתקוותם, לייאושנו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ