נדחו העתירות: גרפל ישוחרר מחר לישראל

מחר יצאו לקהיר מולכו, ח"כ חסון ואימו של גרפל לקבל אותו. אחה"צ ימריאו ארצה וייפגשו עם רה"מ. בן ארי: "בג"ץ מגרש יהודים ומתעלם משחרור מחבלים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בג"ץ דחה הערב (רביעי) את שתי העתירות שהוגשו נגד העסקה לשחרורו של אילן גרפל, שהיה כלוא במצרים בארבעת החודשים האחרונים. לפיכך, מחר בצהריים תצא העסקה לפועל וגרפל ישוחרר ממצרים לישראל, במקביל לשחרור האסירים המצרים.

את העתירות לבג"ץ הגישו ח"כ מיכאל בן ארי, תנועת "ארץ ישראל שלנו" וארגון נפגעי הטרור "אלמגור". הם ביקשו לבטל את החלטת הקבינט לפיה ישוחררו 25 אסירים מצרים הכלואים בישראל תמורת גרפל. השופטים מרים נאור, אסתר חיות ויצחק עמית קבעו בפסק הדין, כי "אין זה ראוי שיתערבו בהחלטה שהתקבלה בידי מי שבידיו הנתונים המדיניים והביטחוניים, ועליו גם מוטלת האחריות לתוצאות".

בפסק הדין נכתב: "מדובר בעסקה שנעשתה מול המשטר הנוכחי במצרים, ונראה שאין צריך להכביר מילים על הרגישות המדינית המתבקשת, ובפרט בעת הנוכחית. בהחלטות מדיניות שכאלה, הכרוכות ביחסי החוץ של המדינה, שיקול דעתה של הרשות המבצעת הוא רחב ביותר, ובהתאמה, מתחם ההתערבות של בית משפט זה הוא מצומצם עד מאוד ושמור לנסיבות חריגות ביותר".

אילן גרפל בימי שירותו הצבאי

מה דעתכם על העסקה? בואו לדבר על זה בפייסבוק, עשו "לייק" לעמוד "הארץ"

שליחו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו וח"כ ישראל חסון, שניהלו את המגעים עם מצרים בעניינו של גרפל, ייצאו מחר ב-15:30 לקהיר בטיסה מיוחדת. אליהם תצטרף אימו של גרפל, שהגיעה אתמול לישראל. הם ישהו במצרים פחות משעה, יאספו את גרפל ובסביבות השעה 17:00 כבר ימריאו חזרה לישראל. הם ינחתו בנתב"ג וגרפל יועבר במסלול צדדי המיועד לאח"מים. כלי התקשורת לא יוכלו לצלם את הגעתו או לשוחח עימו, ותמונות יצולמו ויופצו רק על ידי לשכת העיתונות הממשלתית.

מנתב"ג ייצאו גרפל ואימו, יחד עם עו"ד מולכו וח"כ חסון ללשכת ראש הממשלה בירושלים, שם תתקיים פגישה קצרה עם נתניהו ב-18:30. גם הפגישה הזו תהיה סגורה לתקשורת. עוד לא ברור אם לאחר הפגישה יקיים גרפל מסיבת עיתונאים. במקביל לתהליך שחרורו של גרפל יועברו האסירים המצרים לסיני דרך מעבר הגבול בטאבה.

ח"כ בן ארי הגיב על החלטת בג"ץ לדחות את עתירתו, ואמר: "בג"ץ מתערב פעמיים בשבוע בהחלטות מדיניות וקובע להרוס יישובים ולגרש יהודים מביתם. אבל, כשמדובר בשחרור מחבלים, הוא מתחסד ושומר על אנמיות".תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ