הרשות: לא נחזור למו"מ לפני שיוקפאו ההתנחלויות

"אלו לא טובות שישראל עושה בעבורנו. אלה המחוייבויות שלה, בהתאם לחוק הבינלאומי", אמר סעיב עריקאת לאחר הפגישה עם נציגי הקוורטט

ברק רביד
די-פי-אי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
די-פי-אי

הרשות הפלסטינית חזרה שוב על עמדתה לפיה תהיה מוכנה לחדש את המשא ומתן עם ישראל רק לאחר הקפאת ההתנחלויות, כך אמר הערב האחראי על המשא ומתן ברשות, סעיב עריקאת.

"אלו לא טובות שישראל עושה בעבורנו. אלה המחוייבויות שלה, בהתאם לחוק הבינלאומי", אמר עריקאת, לאחר הפגישות הנפרדות עם נציגי הקוורטט. "אין לנו בעיה עם דו שיח, אבל הוא חייב להיות משמעותי", הוסיף. "הצהרות והודעות לעיתונות לא מספקות", אמר.

גם נביל שעת אמר דברים דומים לרדיו קול פלסטין כמה שעות קודם לכן. הדרישות הפלסטיניות "מאוד ברורות, ולא נשנה אותן בעבור אף אחד", אמר. "נראה שבקוורטט לא מבינים כי אנחנו לא נחזור לשולחן המשא ומתן בעוד אדמתנו נגזלת מתחת לרגליים שלנו".

בעוד בקוורטט ניסו היום לקדם את חידוש השיחות הישירות בין הצדדים, גם בצד הישראלי המשיכו ההתקפות הישירות על הרשות. שר החוץ ליברמן הפיץ לשגרירים זרים מסמך ובו האשים כי אבו מאזן הוא המכשול העיקרי בפני  תהליך השלום.

ליברמן הדגיש במסמך כי אבו-מאזן קיצוני אף יותר מקודמו, יאסר ערפאת, בכל הנוגע לסוגיות הליבה. "עמדותיו לא נועדו להשיג פשרות אלא לעורר חיכוך ועימות עם ישראל", נכתב. "לא ניתן להימלט מהמסקנה שלא יושג הסכם כל עוד אבו-מאזן עומד בראש הרשות הפלסטינית, במיוחד לאור העובדה שהוא מקריב אינטרסים פלסטיניים לטובת עתידו האישי".

סעיב עריקאתצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ