פלסטינים: בת 4 נפצעה מירי צה"ל; בצבא דוחים הטענות

משפחתה טוענת כי היא נפגעה מירי שבוצע מכיוון בסיס צבאי שנמצא באזור ענאתה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

ילדה פלסטינית בת ארבע נפצעה אתמול באורח קשה מאוד מירי באזור ענתא שמצפון לירושלים. נסיבות הירי ומקורו אינם ברורים.


הילדה, אסיל עררה, היא בת למשפחה בדווית שחיה סמוך לכפר הפלסטיני ענתא. שלשום בצהריים היא שיחקה עם ילד בן עשר, שהעיד בפני תחקירן ארגון רופאים לזכויות אדם כי לפתע שמע רעש וראה את הילדה קורסת. עררה נפצעה מכדור שחדר לצווארה והיא הובלה על ידי הוריה למרפאה מקומית ומשם לבית החולים אל מוקדס שבמזרח ירושלים. אתמול היא נותחה בידי ד"ר סמאח חסין, נוירו-כירורג בכיר. בתום הניתוח אמר חסין כי ככל הנראה, חייה של הילדה ניצלו, אך קרוב לוודאי שהיא תיוותר נכה מהצוואר ומטה לשארית חייה.


בני המשפחה לא יודעים ממה נפגעה הילדה, אך הם הטילו את האשמה על בסיס צה"ל הסמוך. לדברי דודה של הילדה, מוחמד אל באסיס, בני המשפחה עברו להתגורר בחודש האחרון סמוך מאוד לגדר המחנה. אל באסיס הוסיף שהם שומעים מידי פעם קולות ירי מתוך הבסיס.


גורמים בצה"ל דחו אתמול את טענות המשפחה ואמרו שאין כל דיווח על ירי או על פעילות צבאית באזור שלשום בצהריים. גורמים ביטחוניים ששוחחו עם בני המשפחה אף רמזו שייתכן שמדובר בירי על ידי בן משפחה או בכדור שנפלט בטעות במהלך חתונה. אל באסיס הגיב לכך בכעס: "מי ירצה לפגוע בילדה בת ארבע? ואיזה חתונה יש באחת בצהריים?".
לדברי חבר המשפחה, חאלד גנידי, בעוד הבת מאושפזת בבית החולים, נאסר ביום הראשון על אמה, שנמצאת בחודש השביעי להריון, להגיע אליה מכיוון שהיא תושבת שטחים ללא היתר לעבור לישראל. אתמול, לאחר השתדלויות, הורשתה האם להיכנס לירושלים ולבקר את בתה. "המצב שלהם גם ככה על הפנים", אמר גניד. "האבא חולה, הם גרים באוהל, אין להם כלום, חיים מנדבות של אנשים ומלמכור קצת ברזל", אמר גנידי על מצבה של המשפחה טרם האסון.


דוברת מטעם הממשלה הפלסטינית גינתה אמש את התקרית וקראה לחקירה אובייקטיבית של האירוע והעמדה לדין של האחראים על הירי. "אזור זה הינו תחת שליטה ישראלית מלאה, ואנו מטילים על ישראל האחריות", נמסר בהודעת הממשלה הפלסטינית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ