אפקט שליט: הליכוד מתחזק על חשבון קדימה

העבודה בראשות יחימוביץ' מסתמנת כמפלגה השנייה בגודלה עם 22 מנדטים; בקדימה אמרו כי העלייה זמנית בלבד

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר

עסקת שליט מביאה להתחזקות משמעותית של הליכוד שעולה ל-37 מנדטים, בעוד מפלגת קדימה יורדת ל-17 בלבד - כך לפי סקר מכון שריד שפורסם היום (רביעי) בערב בחדשות ערוץ 2. העבודה בראשות שלי יחימוביץ' נהפכת למפלגה השנייה בגודלה עם 22 מנדטים. המפלגה הרביעית בגודלה היא ישראל ביתנו שמקבלת 15מנדטים וש"ס חמישית עם 7 מנדטים.

תוצאות אלה מלמדות כי הליכוד וראש הממשלה נתניהו זוכים לאמון הציבור בעקבות העסקה להחזרת גלעד שליט, ונראה כי אפקט החזרתו של החייל השבוי בציבור גדול בהרבה מהביקורת שנשמעה נגד העסקה שכללה שחרור מחבלים.

ממצא זה מקבל חיזוק משאלה נוספת שנבדקה בסקר ובחנה מי מהמועמדים הוא הראוי ביותר לשמש ראש ממשלה. ראש הממשלה בנימין נתניהו זכה לניצחון מוחץ עם 41% מהנסקרים לעומת 15% ליחימוביץ'. לבני זכתה לאמונם של 9% בלבד מהנסקרים, תוצאה זהה לזו שקיבל שר החוץ אביגדור ליברמן. 26% לא החליטו או לא ענו על השאלה.

רה"מ נפגש עם גלעד שליט בבסיס תל נוףצילום: לע"מ

גורמים בקדימה התייחסו לתוצאות בשוויון נפש, כשהם טוענים שאחד החוקים הבסיסיים במחקר הוא שאין לעשות סקר לאחר אירוע גדול. לדבריהם, "גם אובמה עלה בסקרים לאחר שחיסל את בן לאדן ואחר כך, אל מול המציאות, התוצאות חזרו להיות בדיוק כפי שהיו בעבר. אין ספק שאירוע שליט מאוד משמעותי בדעת הקהל, אבל שום דבר מהותי במציאות פה לא השתנה או השתפר, נתניהו לא מצליח לפתור אף אחת מהבעיות שעל סדר היום, וזה ישתקף בסקרים העתידיים". עוד הוסיפו כי לפני מערכת הבחירות הקודמת קדימה התמודדה עם סקרים חלשים והתוצאה הסופית היתה שונה, והביעו ביטחון שכך יהיה גם במערכת הבחירות הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ