ביום ראשון: גזר הדין במשפטה של ענת קם

קם, שהורשעה במסגרת עסקת טיעון, עלולה לקבל עד 15 שנות מאסר בפועל

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

ביום ראשון הקרוב, יגזור בית המשפט המחוזי בתל אביב את דינה של ענת קם, שהורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של איסוף והחזקת ידיעה סודית ומסירת ידיעה סודית.

בפברואר השנה הרשיע את קם בית המשפט באיסוף והחזקת מסמכים צבאיים סודיים ובמסירתם לכתב "הארץ" אורי בלאו. קם הורשעה בהסדר טיעון על פי הודאתה ובניגוד לכתב האישום המקורי, לא יוחסה לה כוונה לפגוע בביטחון המדינה, שהיתה מאפשרת לגזור עליה מאסר עולם. עם זאת, הפרקליטות הודיעה כי בכוונתה לבקש מבית המשפט לגזור על קם עונש מאסר ארוך ומשמעותי. העונש המקסימלי של העבירה החמורה שבה הורשעה קם הוא 15 שנות מאסר.

על פי האישום המקורי, קם אספה בעת שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד מרכז לשעבר, יאיר נוה, יותר מ-2,000 מסמכים מסווגים, בהם כ-700 מסמכים בסיווג "סודי" ו"סודי ביותר" ומסרה אותם לבלאו, שהתבסס עליהם לפרסום כתבות ב"הארץ". המסמכים כללו תוכניות למבצעים צבאיים, סיכומי דיונים, פריסת כוחות של צה"ל, סיכומי תחקירים, הערכות מצב ורשימות יעדים. בין המסמכים היו כאלה שהצביעו לכאורה על כך שבכירי צה"ל אישרו התנקשויות במבוקשים פלסטינים בגדה אף שניתן היה לעצור אותם. זאת בניגוד לפסיקת בג"ץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ