השגריר שפירו לישי: הבנייה בגילה מזיקה

השגריר האמריקאי נפגש עם שר הפנים ואמר כי הבנייה מקשה על רתימת אירופה נגד היוזמה הפלסטינית. ישי: אין כוונה להפסיק לבנות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, נפגש אתמול (רביעי) עם שר הפנים אלי ישי, ודן עימו באישורי הבניה שנתנה הוועדה המחוזית לבניית 1,100 יחידות דיור בשכונת גילה שמעבר לקו הירוק בירושלים. שפירו אמר לישי כי צעד זה פוגע במאמץ האמריקאי לחסום את היוזמה הפלסטינית באו"ם.

לפני חודש אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים תוכנית להקמת 1,100 יחידות דיור בשכונת גילה בעיר, זאת למרות מורת הרוח שהביע בזמנו הממשל האמריקאי מהתוכנית, שמרחיבה את גבולות השכונה אל מעבר לקו הירוק.

בפגישתם אמר שפירו לישי כי הפרסומים החוזרים ונשנים שהתפרסמו בשבועות האחרונים פוגעים בעיקר בניסיונות לשכנע את מדינות אירופה לדחות את היוזמה הפלסטינית. השר ישי הגיב במהלך הפגישה לדברים ואמר כי כל ממשלות ישראל בנו בשכונות היהודיות בירושלים ולכן אין לממשלה הנוכחית כל כוונה להפסיק את הבנייה.

גם קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הגיבה בשעתו לאישור הבנייה בגילה. מרקל התקשרה לראש הממשלה נתניהו, והביעה באוזניו כעס רב. בהודעה לעיתונות שפרסמה לשכתה של הקנצלרית נמסר שמרקל אמרה לנתניהו כי אישורי הבניה החדשים "יוצרים ספקות לגבי נכונותה של ממשלת ישראל להתחיל במשא ומתן רציני עם הפלסטינים".

תגובות