חשד ל"תג מחיר" בירושלים: 20 עצי זית של משפחה ערבית נעקרו

שלט עליו נכתב "תג מחיר" הוצב במקום, והמשטרה פתחה בחקירה. לפני כמה שבועות רוססו כתובות "תג מחיר" על ביתה של פעילת שלום עכשיו בעיר

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

אלמונים עקרו היום (חמישי) כ-20 עצי זית השייכים למשפחה ערבית בשכונת בית צפאפא בירושלים, והציבו במקום שלט עליו נכתב "תג מחיר". המשפחה הזעיקה את המשטרה, שפתחה בחקירה למציאת המעורבים.

המשפחה שעציה נעקרו היא משפחת אבו-דאלו, המוכרת היטב בשכונה ומתוגררת במקום מאז מלחמת ששת הימים. למשפחה שטח אדמה הסמוך לבית, ובו היא מגדלת עשרות עצי זית. אב המשפחה הוא רופא בבית החולים הדסה עין כרם בעיר, ולמשפחה נכסים נוספים בשכונה, ובשכונת הקטמונים הצמודה לה. בני המשפחה סירבו להתראיין והסתגרו בביתם.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, גינה בחריפות האירוע ואמר כי "עלינו לגלות אפס סובלנות לאלימות מכל סוג שהיא ולשמור על דו קיום בעיר". ברקת אף שוחח עם בני משפחת אבו-דאלח והביע בפניהם את צערו על המקרה.

עצי זיתים שנעקרו ב"תג מחיר" בירושליםצילום: סלמן אמיל

שלשום התייחס תת-אלוף ניצן אלון, המפקד היוצא של כוחות צה"ל בגדה המערבית, לפעולות תג המחיר והגדיר אותם "טרור". הוא הוסיף כי הצבא לא הצליח למנוע באופן יעיל מעשי "תג מחיר" נגד פלסטינים ורכושם.

אלון הזהיר כי ייתכן שהצבא יצטרך לפעול בעתיד תוך "עימות מתגבר עם שוליים קיצוניים אך מתרחבים בחברה הישראלית. כבר היום מיעוט קיצוני, שולי במניינו אך לא בהשפעתו, עלול להביא להסלמה רבתי במעשים הנקראים 'תג מחיר' אך מגיעים לכדי טרור". לדבריו, "מעשים אלה לא רק ראויים לגינוי על העוול והאיוולת שבהם, אלא גם למניעתם ולמעצר המבצעים באופן יעיל יותר מכפי שהצלחנו כמערכת עד כה".

בתחילת החודש הוצת מסגד בכפר הבדואי טובא זנגרייה שבגליל העליון. במוקדי החירום התקבלה קריאה על מסגד שעולה באש, וכוחות משטרה וכיבוי אש הגיעו למקום וכיבו את השריפה. נזק רב נגרם לחלקו הפנימי של המבנה וספרי קודש רבים עלו באש. כתובת גרפיטי עם הכיתוב "תג פלמר נקמה" רוססה על קיר המסגד החדש שהוקם ב-2000 בשכונת זנגריה בכפר.

כשבועיים לפני כן רוססו כתובות נאצה פוליטיות על דלת ביתה ובחדר המדרגות של מקום מגוריה של פעילת שמאל ידועה בירושלים. בין השאר,  נכתב "מוות לבוגדים" ו"תג מחיר מגרון". לדברי הפעילה, שהעדיפה שלא להזדהות בשמה, שכניה הבחינו בכתובות הבוקר והעירו אותה. "אנחנו יודעים שיש מישהו שדואג להפחיד אותנו", אמרה. "גם קצינים בכירים בצה"ל זוכים לביקורים דומים, אבל המשטרה תטפל בזה ואני בטוחה שהיא תדע למצוא את האחראים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ