הפלסטינים התלוננו לאו"ם: ליברמן איים על חיי עבאס

באיגרת שנשלחה למועצת הביטחון, כתבו הפלסטינים כי דבריו של ליברמן, לפיהם "אבו מאזן הוא המכשול לשלום" הם איום ברור על חיי הנשיא

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ניו יורק

הרשות הפלסטינית הגישה תלונה במועצת הביטחון באו"ם נגד שר החוץ, אביגדור ליברמן, בגין מה שהוגדר "דברי ההסתה והאיום" שהשמיע נגד נשיא הרשות אבו מאזן. התלונה כלולה באיגרת שהמשקיף הפלסטיני באו"ם, ריאד מנסור, שיגר שלשום לנשיאה התורנית של מועצת הביטחון, שגרירת ניגריה ג'וי אוגאוו.

בתלונה, המנוסחת באופן חריף, מזכיר המשקיף הפלסטיני את עיתון "הארץ" שפירסם ציטוט מדברי ליברמן בהם אמר כי "אבו מאזן הוא המכשול לשלום" וכי "אם קיים מכשול שצריך לסלק מיד זה הוא (אבו מאזן)".

"אנו מביעים את דאגתנו העמוקה מדברי ההסתה של שר החוץ הישראלי, אביגדור ליברמן, שהוא השותף הקואליציוני המרכזי של ראש הממשלה נתניהו", נאמר באיגרת הפלסטינית. "אנו דוחים באופן מוחלט הסתה מסוג זה, שלדעתנו היא איום ברור על חייו של הנשיא אבו מאזן, שמחויבותו לשלום היא בלתי מוטלת בספק. כמו כן זהו איום על סיכויי השלום".

בהמשך מציין הבכיר הפלסטיני כי "אנו מתייחסים להתבטאות (של ליברמן) כאל מדיניותה הרשמית של ישראל, הכוח הכובש, ואנו דורשים מממשלת ישראל להתנער מההצהרה הפרובוקטיבית וההסתה לאלימות".

האיגרת ממשיכה להתייחס להתבטאות של ליברמן כ"אל הצהרה עוינת שמשקפת את הכוונות האמיתיות של ממשלת ישראל, שבאופן מכוון מחבלת במאמצי השלום ובאופן עקבי מפירה את החוק הבינלאומי וממשיכה בקולוניזציה של השטחים הפלסטינים הכבושים, כולל מזרח ירושלים".

המכתב אף כולל פירוט של הפרות ישראליות בבניית התנחלויות ותוכניות בנייה בירושלים, ומסיים בתביעה ש"על כל פשעי המלחמה האלה, פעולות הטרור של המדינה והפרות זכויות האדם, חייבת ישראל לשאת באחריות ולעמוד לדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ