מאות פלסטינים התעמתו עם כוחות הביטחון בגדה

עימותים התחוללו בכמה מוקדים שונים ובהם בית אומר, ביתוניה ונבי סלאח; הפלסטינים השליכו אבנים, והחיילים הגיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

מאות פלסטינים התעמתו עם צה"ל ברחבי הגדה המערבית. כ-250 פלסטינים הפגינו באזור בית אומר והשליכו אבנים על אנשי כוחות הביטחון במקום. החיילים והשוטרים השיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות ובהם רימוני הלם וגז.

אירועים דומים התרחשו גם במקומות נוספים: במוקד חיכוך נוסף ליד נבי סלאח התאספו כ-80 פלסטינים. חלקם יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון.

30 איש התעמתו עם כוחות הביטחון בנעלין, ו-60 פלסטינים נוספים הפגינו בבלעין והשליכו אבנים. גם שם השתמשו הכוחות בירי אמצעים לפיזור הפגנות. גם בכפר קדום הסמוך להתנחלות קדומים, שבאזור שכם התאספו כ-40 פלסטינים והעתמתו עם כוחות צה"ל.

הפרת סדר אלימה התחוללה גם סמוך לכפר ביתוניה מדרום לרמאללה. כוחות הביטחון השתמשו בירי אמצעים לפיזור הפגנות. אבנים יודו גם לעבר כלי רכב ישראלי סמוך ליטה. נזק נגרם לכלי הרכב, אך איש לא נפגע. חיילי חטיבת כפיר ערכו סריקות באזור ועצרו שני חשודים.

התפרעויותצילום: פתאל מיכל

חיילי כפיר זיהו גם שני פלסטינים מתקרבים לגדר ההתנחלות בית חגי באופן שנראה להם חשוד. הם עצרו את השניים, והעבירו אותם לחקירה במשטרת מחוז ש"י.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ