יניר יגנה וגילי כהן

בעקבות ירי הרקטות אתמול החליטו בפיקוד העורף לא לקיים היום לימודים באשדוד, אשקלון, באר-שבע, אופקים, במועצה אזורית חוף אשקלון, קריית מלאכי וגן יבנה. גם באוניברסיטת בן גוריון ובמכללת אחווה לא יתקיימו היום לימודים.

במטח הראשון אתמול, בסביבות חמש אחר הצהריים, נורו שלוש רקטות גראד. אחת פגעה בבית ספר באשדוד. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק רב. לדברי תושב השכונה, "היה אמור להיות שיעור תורה בבית הספר ותפילת ערבית. למזלנו השיעור התבטל ברגע האחרון, כי הגבאי לא פתח את הכיתה עקב מחלה. זה נס גדול שלא היה פה אף אחד".

רקטה נוספת פגעה בגן יבנה, ותושב במקום, חיים אלימלך, נפגע. לדברי בן משפחתו, "שמענו את האזעקה ונכנסנו לממ"ד. לאחר האזעקה חיים יצא לחפש את הבן שלו. כשהוא נכנס לאוטו התפוצץ גראד מטרים ספורים ממנו. הוא רץ הביתה, טיפלנו בו והזמנו את כוחות ההצלה".

בעת שכוחות הביטחון באו לגן יבנה התפוצצה רקטת גראד נוספת באשדוד, בחצר בניין. נגרם נזק כבד. שש מכוניות עלו באש וכמה בתים נפגעו. אדם נפצע קל מרסיסים.

ראש העיר אשדוד, יחיאל לסרי, דיבר עם התושבים וקרא להם להישמע להנחיות פיקוד העורף. מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, בא לזירת האירוע ואמר ש"אנחנו צופים עוד כמה ימים רגישים וחשוב להישמע להוראות כוחות הביטחון". תושבים רבים באשדוד ובאזורים אחרים שבטווח הרקטות, שאין להם מקלטים ראויים לשהות ממושכת, נאלצים להעביר את האזעקות בחדרי המדרגות בבנייני מגוריהם.

בינתיים נורה עוד מטח רקטות, לאשקלון. אחת פגעה פגיעה ישירה בבית וגרמה לנזק רב, אך לא היו נפגעים. רקטה נוספת התפוצצה ליד בניין אחר. שני בני אדם נפצעו מרסיסים, באורח בינוני וקל. הם פונו לבית החולים ברזילי, והפצוע הבינוני מת מאוחר יותר מפצעיו.

בהמשך נורו פצצות מרגמה למועצה האזורית אשכול והמועצה האזורית חוף אשקלון.

ילדים שלא יילכו היום לבית הספר מהווים בעיה נוספת להוריהם, המצטרפת לאי-ודאות הכללית. "לשבת בבית, לשמור על הילדים ולא ללכת לעבודה - זה לא טוב לאף אחד, לא לילדים ולא למבוגרים", אומר יהונתן סנקר, המתגורר באשדוד 20 שנה. "יש פאניקה, אבל זה כבר חל מהשגרה שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ