העבודה הגישה אי אמון, ורק יו"ר הסיעה בא להצביע

"ממש אופוזיציה לוחמת", הגיבו בקדימה בזלזול. "קדימה מוזמנת להמשיך לעקוב אחר לוח הנוכחות שלנו", ענו בעבודה לביקורת

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ממשלת נתניהו שרדה אתמול ארבע הצעות אי אמון ראשונות שהגישו סיעות האופוזיציה. בתקרית מביכה, התברר כי רובם המוחלט של חברי הכנסת של העבודה לא התייצבו אתמול להצבעת אי האמון שהגישו בעצמם נגד ממשלת נתניהו. יו"ר הסיעה, ח"כ איתן כבל, היה היחיד שנטל חלק בהצבעה. בקדימה מתחו אתמול ביקורת על היעדרות הח"כים מההצבעה. ״ממש אופוזיציה לוחמת״, אמרו בקדימה בלגלוג. כבל אמר אתמול כי לחברי הסיעה היו מחויבות קודמות, ולדבריו, ״בהצבעות החשובות באמת, חברי המפלגה יתייצבו״.

בנאום שנשאה במהלך הצעת אי אמון שהגישה מפלגת העבודה נגד ממשלת נתניהו, אמרה יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ, ״אני מבקשת להביע כאן דאגה עמוקה משפע הדיבורים של ראש הממשלה בנאומו כאן במליאה על איראן גרעינית. כל דבריו נשמעו כמו הכנה מחושבת להרפתקה מופקרת ומגלומנית. לא אכנס לפרטים, אף שהדיון על כך כולו בחוץ, אבל מראש אנו מתרים בראש הממשלה נתניהו ובשר הביטחון ברק: היזהרו. לא נגבה אתכם בהרפתקה הזאת. ואם אתם חשים עודף ביטחון עצמי ומבקשים לשנות את פני המזרח התיכון – הסיטו את האנרגיה שלכם להבקעה מדינית".

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: ״אין ספק שקדימה מוטרדת ומבוהלת מבחירתה של יחימוביץ לראשות העבודה, הגורמת להתרסקותה של קדימה. קדימה מוזמנת להמשיך ולעקוב אחרי לוח הנוכחות של יחימוביץ וסיעת העבודה כולה וללמוד כיצד פועלת אופוזיציה שיש לה גם ערכים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ