בליכוד קיימו דיון חירום בנוגע למאחזים

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

ביום שני, זמן לא רב לפני ישיבת הסיעה של הליכוד, כונסה ישיבת חירום בחדר הישיבות הסמוך לחדרו של שר ההסברה יולי אדלשטיין, כדי לדון בהריסה הצפויה של מאחזים. לדיון הבהול שיזמו אנשי הליכוד שבח שטרן ונתן אנגלסמן, שנחשבים לפוקדים חשובים של הליכוד בקרב מתנחלים, הגיעו בין השאר אדלשטיין, לימור לבנת, יוסי פלד, אופיר אקוניס, מירי רגב, דני דנון, ציון פיניאן, יריב לוין וציפי חוטובלי.

מטרת הדיון הדחוף היתה ליישר קו בנושא המאחזים, על מנת להביא את העניין לסדר היום בישיבת הסיעה ובהחלטות שיגיעו בהמשך. סביב השולחן דיברו חברי הכנסת על פינוי המאחזים, כשבין השאר נאמר כי "נמאס שבאישון לילה באים ומוציאים תינוקות מהמיטות".

הח"כים מקווים כי צוות מיוחד יכשיר את המאחזים ויציע הסדר במסגרתו יפוצו בעלי הקרקעות מבחינה כספית, אך אדמתם לא תוחזר להם והבתים שנבנו עליה לא ייהרסו. היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין מתנגד להקמת צוות כזה. עם זאת, לדברי גורמים בליכוד וינשטיין לא מתנגד באופן גורף להקמת הצוות אלא לכך שצוות זה ידון בקרקעות שמתנהל לגביהן כיום דיון בבג"ץ.

בין השמות שהוזכרו כמועמדים לצוות, אם יוקם, היו אביחי מנדלבליט ששימש פרקליט צבאי עד לאחרונה, ואייל גבאי שהיה מנכ"ל משרד ראש הממשלה. הסיבה לבהילות הדיון היא כי המדינה היתה אמורה למסור את עמדתה לבג"ץ בנוגע למאחזים עד סוף היום, אך ביקשה שתינתן לה ארכה.

השיחות שנערכו בין הח"כים אף הגיעו לרעיונות לסנקציות במקרה שהנושא יגיע למשבר, למשל כמו "שביתה איטלקית" בהצבעות שונות. יחד עם זאת לא נראה כי הדבר יתגבש לכדי מרד בשלב זה.

יו"ר סיעת הליכוד זאב אלקין אמר כי הוחלט לבקש דחייה של שבוע להכנת תשובת המדינה בעניין המאחזים. לדבריו, ייתכן כי בשבוע זה יימשך תהליך הקמת הצוות שדובר בו. אלקין סירב להתייחס למועמדים להתמנות לצוות ואמר כי "זה פחות רלבנטי כי ברור שמי שימונה יהיה בסדר. אני מניח שלא היו ממנים עוד טליה ששון".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ