שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'קי חורי
ג'קי חורי
ג'קי חורי
ג'קי חורי

עמוס גלעד, ראש המטה המדיני ביטחוני במשרד הביטחון ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, השיב בימים האחרונים לטענתה של משפחת שליט כי כספים המועברים לרצועת עזה עלולים לממן פעילות טרור. לדברי גלעד, 50 מיליון השקלים שהועברו הינם כספים פלשתינים שהועברו מהבנקים בגדה המערבית לרצועת עזה, לצורך תפקוד המערכת הבנקאית. גלעד דחה את הטענה שמדובר בכספי מיסים, כפי שנטען במכתב.

במכתב שהעבירו נעם ואביבה שליט, דרך משרדו של פרופסור אריאל בנדור, עו"ד אלדד יניב ושרון שטיין, נטען כי "לא זו בלבד שמדינת ישראל אינה מונעת מעבר סחורות לתחומי הרצועה, ואינה עושה שימוש במנופי הלחץ שעומדים לרשותה לצורך קידום שחרורו של סמ"ר גלעד שליט, היא מגדילה לעשות ומעבירה כספים לידי הרצועה, באופן שיש בו כדי לממן פעילות טרור כנגד אזרחיה".

לדברי האלוף במיל' גלעד, העברת הכספים אושרה אחרי בדיקה פרטנית של צרכי המערכת הבנקאית ברצועת עזה, וזאת במטרה למנוע את התמוטטותה. הוא ציין שסכומי הכסף שהועברו נמוכים משמעותית מאלה שביקשה ישראל להעביר.

גלעד ציין שחילוצו של גלעד שליט עומד לעיני מערכת הביטחון ושר הביטחון כל העת. עוד נטען שמעבר סחורות או סכומי כסף לבנקים בעזה נתונים לשיקולו של שר הביטחון, תוך התייעצות עם גורמי הביטחון השונים, בהתבסס על הערכת מצב אזרחית והומניטרית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ