על רקע הדיון הציבורי |

דיווח באל-ג'רידה: נתניהו הורה על חקירת שב"כ בעניין ההדלפות על איראן

על פי הדיווח, מי שעומדים מאחורי ההדלפות הם מאיר דגן ויובל דיסקין. גם בעבר דיווח העיתון הכוויתי על חקירת הדלפות בלשכת רה"מ שהתבררו כנכונים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לראש השב"כ יורם כהן לפתוח בחקירה סביב הדלפת מידע לתקשורת בעניין ההכנות הישראליות לפעולה צבאית נגד מתקני הגרעין באיראן, כך מדווח הבוקר (חמישי) העיתון הכוויתי אל-ג'רידה.

על הדיווח בעיתון אל-ג'רידה לא חתום אף כתב, אולם גם בעבר הופיעו בו דיווחים דומים על חקירת הדלפות בלשכת ראש הממשלה שהתבררו כנכונים. בחודשים מאי ויוני חשף העיתון בכמה דיווחים את קיומה של חקירת הדלפות אחרת בלשכת ראש הממשלה. מדובר בחקירה במסגרתה נבדקו בפוליגרף כל יועציו של ראש הממשלה. החקירה הובילה בסופו של דבר לעזיבתו של היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, שמכחיש עד היום כל קשר להדלפה.

לפי הדיווח באל-ג'רידה מי שעומד מאחורי הפרסומים האחרונים בעניין האיראני הם ראש המוסד לשעבר מאיר דגן וראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין. "השניים גייסו כמה עיתונאים בולטים בישראל והדליפו להם מידע שרובו שגוי כדי לפגוע פוליטית בראש הממשלה נתניהו ובשר הביטחון ברק", ציין מקור שצוטט בידיעה. הסיבה לכך לפי המקור היא נקמה של דיסקין על כך שלא קיבל את תפקיד ראש המוסד ומרמור של מאיר דגן על כך שכהונתו כראש המוסד לא הוארכה.

העיתון מצטט מקור בלשכת ראש הממשלה שטוען כי לקמפיין התקשורתי גוייסה גם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני כדי להאשים את נתניהו וברק בפגיעה באינטרסים הלאומיים. המטרה של אותו קמפיין, לפי העיתון, הוא למנוע תקיפה באיראן ולהפיל את נתניהו מהשלטון.

בדיווח נטען עוד כי ההכנות לפעולה צבאית ישראלית נגד מתקני הגרעין של איראן עברו משלב התכנונים והדיונים לשלב ההיערכות לביצוע. "עובדה זו דחפה את מתנגדי הפעולה בתוך מערכת הביטחון להדליף את הפרטים לעיתונות וכך לסכל את הפעולה", אמר מקור ישראלי לעיתון.

מאיר דגן, אמשצילום: אסף שילה, ישראל סאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ