בעקבות קבלת הפלסטינים: רה"מ הורה להקפיא את העברת הכספים לאונסק"ו

ישראל מעבירה מדי שנה כ-2 מיליון דולר לארגון. לשכת רה"מ: התקציבים יועברו למיזמים של שת"פ באזור. ביום ג' הוחלט לחדש הבנייה בגדה בתגובה לצעד

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אימץ את הצעתו של שר האוצר יובל שטייניץ והורה להקפיא את השתתפותה של ישראל במימון התקציב של אונסק"ו, ארגון החינוך והתרבות של האו"ם. זאת, על רקע קבלתה של הרשות הפלסטינית כחברה מלאה בארגון. ישראל מעבירה מדי שנה לאונסק"ו כ-2 מיליון דולרים.

גורם בלשכת ראש הממשלה ציין היום כי נתניהו הורה להעביר את התקציבים הללו למיזמים של שיתוף פעולה באזור. "צעדים שכאלה, כמו קבלת פלסטין לאונסק"ו, לא יקדמו את השלום אלא רק ירחיקו אותו. הדרך היחידה להגיע לשלום היא על ידי משא ומתן ישיר ללא תנאים מוקדמים", אמר נתניהו.

ביום שלישי נועד פורום שרי השמינייה כדי לדון בדרכי התגובה לקבלת הרשות כחברה מלאה לארגון. בתום הדיון נמסר כי הוחלט לפתוח בתגובה בגל של בנייה בהתנחלויות ביהודה ושומרון. מלשכת ראש הממשלה נמסר, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה להאיץ את בנייתן של אלפיים יחידות דיור במזרח ירושלים, בגוש עציון ובמעלה אדומים. "מדובר באזורים שבכל הסדר שלום עתידי יישארו בידי ישראל", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

צעדי נתניהו נחוצים, או שהם ענישה מיותרת? דברו על זה בפייסבוק

שר החוץ הפלסטיני נואם בוועידת אונסק"וצילום: אי-אף-פי

בישיבת השמינייה הוחלט בנוסף להשעות את העברת כספי המיסים שישראל גבתה עבור הרשות הפלסטינית באוקטובר. מדובר על יותר מ-300 מיליון שקל שהיו אמורים להיות מועברים השבוע לרשות הפלסטינית לקראת חג הקורבן, שבהם נעשה שימוש לתשלום משכורות לפקידי ושוטרי הרשות הפלסטינית.

כמו כן, החליטה השמינייה במהלך הפגישה היום שלא לאפשר הגעה של משלחות מטעם ארגון אונסק"ו לישראל, ולבחון שלילה של תעודות וי-אי-פי מבכירים פלסטינים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ