רון ארד כתב מהשבי: "אני עוד אחזור"

"עובדה" חושפת מכתבים שכתב ארד בשבועות הראשונים בשבי. "אתן הסיבה היחידה שמונעת ממני לחשוב על הרע מכל", כתב לאשתו ולבתו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

"זה ייקח שנה, שנתיים, אבל אני עוד אחזור. לעולם לא אעזוב אתכן שוב", כך כתב הנווט השבוי רון ארד לאשתו תמי ובתו יובל זמן קצר לאחר נפילתו בשבי, לפי יומנים שהגיעו לידי תוכנית התחקירים "עובדה". לפי ההערכות, ארד כתב את היומנים בשבועות הראשונים שלו בשבי, לאחר שמטוסו התרסק בלבנון ב-16 באוקטובר 1986.

ארד כתב את הדברים על דפים שתלש מספרים שנתנו לו שוביו. במכתב הראשון, שנכתב ב-1 לנובמבר 1986, כתב: "ליקרות לי מכל- תמי ויובל. אני משתדל לשכוח אתכן, כי כל זיכרון חונק את גרוני. אני אוהב אתכם ואתן הסיבה היחידה שמונעת ממני לחשוב על הרע מכל. אני מבטיח לפחות את הדבר הבא: אני עוד אחזור. שנה, שנתיים, לעולם לא אעזוב אתכן שנית, אפילו אם אצטרך להפסיק לטוס. יהיה לנו בית חם ואוהב וטוב כפי שלא היה לנו מעולם".

בהמשך פונה ארד לתמי: "הלילה חלמתי עלייך. זה היה נהדר. שנינו נפגשנו אחרי יום עבודה על הדשא ושוחחנו כרגיל, ושוב הייתי איתך. התעוררתי שטוף זיעה, אבל זה נתן לי מספר דקות את אושר".

מכתביו של ארד נותרו בלבנון במשך 20 שנים. לפני שלוש שנים, במסגרת עסקת חילופי הגופות עם חיזבאללה (בה הוחזרו לישראל גופותיהם של אלדד רגב ז"ל ואהוד גולדווסר ז"ל), הארגון העביר לישראל את הדפים - הכתובים בכתב ידו הצפוף של ארד. על חלק מהדפים כתב ארד את כתובתם של הוריו בהוד השרון, דבר המצביע על כך שהאמין ששוביו אכן ישלחו ליקיריו את הדפים.

קראו כתבה זאת באתר "הארץ" באנגלית:

'I will return,' Ron Arad wrote his loved ones from captivity

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ