מבצע "עופרת יצוקה" | חיל האוויר תוקף מנהרות ובתים באזור ציר פילדלפי

זמן קצר לפני התקיפה, פיזר צה"ל כרוזים בהם הוא מפציר באזרחים לעזוב את בתיהם; עדי ראייה: לפחות 20 בתים נהרסו ברפיח

אנשיל פפר
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
סוכנויות הידיעות

חיל האוויר החל הערב (רביעי) במתקפה אוויריות מאסיווית של מנהרות באזור רפיח. זמן קצר לפני התקיפה פיזר צה"ל כרוזים באזור התקיפה, בהם הוא מודיע לתושבים על התקיפה הצפויה ומפציר בהם לפנות את בתיהם. הפלשתינאים מדווחים כי כ-800 משפחות עזבו את בתיהם לבתי ספר של האו"ם שהוסבו למקלטים.

עובדי או"ם באזור סיפרו כי בעלונים שהופצו נכתב: "בגלל שחמאס משתמש בבתים שלכם כדי להסתיר ולהבריח אמצעי לחימה, צה"ל יתקוף באזור שבין הגבול המצרי לכביש החוף". עדי ראייה דיווחו כי למעלה מ-20 בתים ברפיח נהרסו. עובדי רפואה מסרו שגופת גבר זקן חולצה מבין ההריסות. סמוך לחצות, נפלו שתי רקטות בשטחים פתוחים באזור באר שבע.

(תקיפות חיל האוויר בימים האחרונים. צילום: דובר צה"ל)

מוקדם יותר הערב דיווחו גורמים פלשתינאים, ארבעה אזרחים - אב ושלושת ילדיו - נהרגו בתקיפת חיל האוויר ברצועת עזה. גורמי רפואה ברצועה מסרו כי הארבעה נהרגו בתקיפה שאירעה בבית להייה. בצה"ל לא מסרו תגובה להודעה הפלשתינית.

חיל האוויר חידש אחר הצהריים את התקיפות, עם תום ההפוגה עליה הכריזה ישראל לצורך הכנסת ציוד המוניטרי לרצועה. במקביל חמאס חידש אף הוא את הירי, ושיגר שתי רקטות שנפלו באזור באר שבע. הלחימה התחדשה זמן קצר לאחר הודעתו של נשיא צרפת, על הסכמה ישראלית ופלשתינית להפסקת אש.

היום בצהריים ישראל עצרה את המבצע הצבאי בעזה למשך שלוש שעות, כדי לאפשר הכנסת סיוע הומניטרי לרצועה. "הרעיון הוא שהצבא יעצור את הלחימה כל יום בין השעות 13:00 ל-16:00, החל מהיום, באזור העיר עזה", מסר גורם בכיר במערכת הביטחון. בכירים פלשתינים הודיעו כי הם מודעים לתוכנית זו.

מבצע "עופרת יצוקה", עדכונים אחרונים:

סרקוזי: ישראל ופלשתינאים הסכימו על היוזמה הצרפתית-מצרית להפסקת אש הערכה: הזרועה הצבאית של חמאס תסרב להפסקת אש נסראללה: מלחמת לבנון השנייה היא "טיול" לעומת מה שצפוי לצה"ל בוגר הקטיושות במלחמת לבנון ה-2 מייעץ לנפגעים בדרום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ