בחירות 2009, פריימריז בעבודה: אהוד ברק: נבחרת מנצחת לעבודה

איו הפתעות בפריימריז של מפלגת העבודה. בעקבות התוצאות, אמר אהוד ברק כי "אין חבורה כזאת של אנשים באף מפלגה"

הארץ
מזל מועלם
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הארץ
מזל מועלם
שירות ""

שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, נשא דברים הבוקר (שישי) בעקבות קבלת התוצאות הסופיות בפריימריז של מפלגת העבודה. "אני רוצה לברך את כל הנבחרים. יש הבוקר למפלגת העבודה נבחרת מנצחת. תסתכלו ימינה ושמאלה - עם כל הטרמפיסטים שתיראו בקדימה ובליכוד - אין בשום מפלגה אחרת חבורה עם רקורד כמו החברים שלנו שעומדים פה עכשיו", פתח ברק.

פרשנות: שחר של יום ישן / יוסי ורטר

ברק בירך במיוחד את הפנים החדשות ברשימה, דניאל בן סימון ועינת וילף. "נביא איתנו עם הרשימה הזאת את מה שהעבודה מביאה איתה כל השנים - אומץ לקבל החלטות". ברק אמר כי שואלים אותו לא פעם בימים האחרונים אם יסכים להיות באופוזיציה וענה על גבי הבמה כי "אם הבוחר יקבע - העבודה תוביל את האופוזיציה בכנסת הבאה".

מזכ"ל המפלגה, איתן כבל פתח בדברים קודם לכן והביע שביעות רצון מההיערכות המהירה, לדבריו, לקראת יום הפריימריז השני. כבל הצליח להתחמק מכשלון ההצבעה הממוחשבת והתמקד, באופן טבעי, בניהול המוצלח של ההצבעה הידנית, אתמול.

לאחר ספירת הקולות, עולה כי יצחק הרצוג שמר על מקומו במקום הראשון, כשאופיר פינס, אבישי ברוורמן ושלי יחימוביץ' נמצאים אחריו. את הפנים החדשות ברשימה לכנסת מאייש העיתונאי לשעבר, דניאל בן סימון, שהתברג למקום העשירי ברשימה הארצית.

כך תראה הרשימה כולל המקומות המשוריינים

1. אהוד ברק 2. יצחק הרצוג - 24,788 קולות 3. אופיר פינס - 24,336 קולות 4. אבישי ברוורמן - 22,801 קולות 5. שלי יחימוביץ' - 19,650 קולות 6. מתן וילנאי - 18,494 קולות 7. איתן כבל - משוריין כמזכ"ל 8. בנימין בן אליעזר - 17,912 קולות 9. יולי תמיר - משוריינת למשבצת הנשים 15,869 קולות 10. עמיר פרץ - 16,881 קולות 11. דניאל בן סימון - 15,338 קולות 12. שלום שימחון - משוריין למשבצת המושבים 13. אורית נוקד 14. עינת וילף 15. ראלב מג'דלה 16. יורם מרציאנו

יצחק הרצוג הגיב לתוצאות ואמר ש"הפריימריז הוכיחו כי מפלגת העבודה לא מתה. באו עשרות אלפי אנשים, שהראו שאכפת להם. לפני שקוברים את מפלגת העבודה, אני אומר שיש לנו מפלגה נהדרת, אני קורא לכולם לחזור הביתה", אמר הרצוג. אופיר פינס, שהגיע למקום השני אחרי הרצוג, בירך אותו על נצחונו ואמר ש"יש לנו נבחרת מצויינת. כעת יש להחזיר את אמון הציבור במפלגה ולהוכיח שהיא האופציה היחידה של המרכז-שמאל".

בחירות 2009 באתר "הארץ"

הפריימריז בעבודה נדחו בשל תקלות טכניות

מפלגת העבודה ניצחה. את עצמה

בן-אליעזר, תמיר ווילנאי בקרב הישרדות

אפילו קדימה והליכוד מרחמות על מפלגת העבודה

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ