בכירים בירושלים: ליו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, הוצא צו מעצר בלונדון

למרות שמוקדם יותר הכחישו בישראל ובבריטניה את הדיווחים על צו מעצר נגד יו"ר האופוזיציה, לאחר בירורים נוספים אישרו בישראל כי הוא הוצא בלונדון, לבקשת ארגון פרו-פלסטיני

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

פקידים בכירים בירושלים אישרו אמש (שני) כי בית משפט בבריטניה אכן הוציא צו מעצר נגד יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, בשל מעורבותה בהחלטות במבצע עופרת יצוקה בעזה. הצו הוצא לבקשת ארגון פרו-פלסטיני.

שגריר ישראל בלונדון, רון פרושאור, פנה אתמול לגורמים במשרד המשפטים בבריטניה, ואלה עדכנו אותו כי לא ידוע לרשויות המקומיות על תביעה נגד לבני. אולם, מקור בירושלים ציין שבבירורים נוספים של שגרירות ישראל בלונדון, התברר שאכן הוצא צו המעצר, אך הוא בוטל כי לבני לא באה ללונדון. המקור ציין כי במהלך היום היה משרד החוץ הבריטי בבלבול מוחלט, ורק מאוחר בערב התברר שלא היה בידיו מידע על הצו. לדברי המקור, ביטול הצו נבע רק מכך שהארגון הפרו-פלסטיני גילה שלבני לא באה ללונדון.

לפני כן דיווחה רשת אל-ג'זירה כי אמש הוצא צו מעצר נגד לבני. על פי הדיווח, משטרת לונדון חיפשה אתמול את לבני, אולם היא לא היתה בשטחי בריטניה. מוקדם יותר, נטען בעיתון אל-קודס אל-ערבי, כי לבני ביטלה את השתתפותה בכנס של קק"ל בלונדון מחשש שתיעצר, אך בלשכתה דחו את הטענות.

בעיתון, היוצא לאור בלונדון, נכתב כי מקורות במשטרת בריטניה העריכו שיו"ר קדימה נמנעה מלהשתתף בכנס של הקרן הלאומית היהודית שהתקיים בצפון לונדון, מחשש שתיעצר. זאת, על רקע חלקה במבצע עופרת יצוקה בשנה שעברה, במהלכו כיהנה כשרת חוץ בממשלתו של אהוד אולמרט.

על פי הדיווח, עשרות פעילים מהקהילה הערבית בלונדון, וכן בריטים פרו פלסטינים הפגינו אתמול מחוץ לאירוע, שמתקיים במלון הנדון הול, וזאת במחאה על השתתפותה של לבני. העיתון דיווח גם כי המפגינים נשאו שלטים שהציגו את לבני כפושעת מלחמה. על פי הדיווח, קצינים במשטרץ לונדון מסרו למארגני ההפגנה כי לבני לא תשתתף בכנס, וזאת מחשש שהיא עלולה להיעצר.

מלשכתה של לבני נמסר מוקדם יותר כי "יו"ר אופוזיציה גאה בכל החלטותיה בנוגע למבצע עופרת יצוקה. המבצע השיג את מטרותיו להגן על אזרחי ישראל והחזיר את כושר ההרתעה לישארל. לבני תמשיך לייצג עמדה זו בכל מקום בעולם. החמאס אינו פרטנר לדיאלוג ולכן צריך לפעול נגדו בכוח במקביל למשא ומתן עם הגורמים המתונים וכך גם אין לקבל כל השוואה בין חיילי צה"ל לטרוריסטים. זאת עמדתה בין אם יצא צו מעצר ובין אם לאו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ