חיסול מחמוד אל-מבחוח | מפקד משטרת דובאי: מחסלי אל-מבחוח - 11 אירופאים במדי טניס

משטרת דובאי חשפה כי המחסלים היו 11 אירופאים. כוחות הביטחון הפלסטינים: 2 קצינים של משטרת חמאס נעצרו בחשד שסיפקו סיוע לוגיסטי למחסלים

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח חוסל על ידי כנופיית שכירי חרב שכללה 11 בני אדם - כך הודיע היום (שני) מפקד משטרת דובאי, הגנרל דאחי חלפאן א-תמים. חלפאן לא פסל את האפשרות שהמוסד מעורב בהתנקשות, אך מסר כי הכנופיה כללה אזרחים אירים, בריטים, צרפתים וגרמנים, וכן אשה בעלת דרכון אירי. בנוסף, נעצרו שני פלסטינים שסיפקו סיוע לוגיסטי למחסלים.

מפקד משטרת דובאי מסר כי שכירי החרב פעלו בצורה מתוחכמת ביותר, ועקבו אחר אל-מבחוח, שגופתו התגלתה ב-20 בינואר בבית מלון, מרגע שנחת בשדה התעופה בדובאי. כדי להסוות את עצמם, המחסלים לבשו מדי טניס ועברו בין כמה בתי מלון בעיר ביום החיסול.

עוד מסר הנגרל חלפאן, כי המחסלים לא פרצו את דלת חדר המלון של אל-מבחוח בכוח, אלא השתמשו באמצעים אלקטרוניים משוכללים. על פי ממצאים שנמצאו בזירת החיסול, הם עזבו את החדר לאחר שחנקו את אל-מבחוח למוות, ופיזרו במקום תרופות בניסיון לטשטש את עקבותיהם. מפקד המשטרה הציג לעיתונאים קטע וידאו שבו נראים המחסלים באזור הפעולה.

המחסלים הגיעו מארץ אירופאית אחת, ולאחר החיסול עזבו לכמה מדינות אירופאיות נפרדות. משטרת דובאי פנתה לאינטרפול בבקשה לעצור ולמסור לידיה את מבצעי החיסול.

תצלום: AFP

שני הפלסטינים שנעצרו מתגוררים באיחוד האמירויות, ואחד מהם פגש את אל-מבחוח כבר בשדה התעופה כאשר נחת. עדנאן דמירי, דובר כוחות הביטחון הפלסטינים, אמר הערב כי הפלסטינים שנעצרו על ידי ממשלת דובאי שייכים לתנועת החמאס. דמירי מסר ל"הארץ" כי שני הפלסטינים נעצרו בירדן והוסגרו לידי משטרת דובאי. לדבריו, מדובר בשני קצינים השייכים למשטרת חמאס בעזה, אחד בדרגה המקבילה לסרן והשני בדרגה המקבילה לרב סרן.

בתחילת החודש אמר הגנרל חלפאן כי בכוונת דובאי להוציא צו מעצר נגד ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, אם יתברר כי המוסד אכן אחראי לחיסולו של אל-מבחוח. מפקד המשטרה ציין בשיחות עם כתבים בדובאי כי השיטה שבה התנקשו בחיי אל-מבחוח מוכרת כשיטה שבה משתמש המוסד הישראלי, אבל הוא לא פירט איך בוצעה ההתנקשות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ