המשט לעזה | צלם אל-ג'זירה העיר: הפעילים לכדו ארבעה חיילים

צלם לבנוני שנכח בעת השתלטות חיל הים על סיפון המרמרה סיפר כי הפעילים יצרו מגן אנושי סביב החיילים, עד שכוח נוסף הגיע

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

פעילים על סיפונה של המרמרה לכדו ארבעה חיילים ישראלים לפני שכוחות קומנדו נוספים הסתערו ושחררו אותם באמצעות ירי חי, כך סיפר היום (חמישי) צלם לבנוני של תחנת הטלוויזיה אל-ג'זירה לסוכנות הידיעות רויטרס. עדותו של הצלם, אנדרה אבו חליל, תואמת חלקית לגרסת צה"ל אשר לאירועי המשט.

"היו ארבעה חיילים פצועים שנלקחו לסיפון התחתון", סיפר אבו חליל והוסיף כי החיילים נתפסו לאחר שהשתלשלו מהמסוקים לסיפונה של המרמרה. "עשרים בני אדם טורקים יצרו מגן אנושי כדי למנוע מהחיילים להתקדם", תיאר הצלם הלבנוני והוסיף כי לפעילים היו "קליעים, צינורות מים ומקלות", וכי הם הכו בצדי הספינה עם הכלים כדי להפחיד את הכוחות הישראליים כדי שלא יתקרבו לספינה.

אבו חליל תיאר כי המצב הזה נמשך עשר דקות עד שכוח ישראלי נוסף פתח באש. "אחד מהפעילים נורה בראשו ואחד נוסף נורה בצוואר", אמר והוסיף כי הבחין בעשרות פצועים בקרב המפגינים, חלקם עם פצעי ירי ברגליהם - ככל הנראה כדי להגביל את תנועתם. אחרים נפצעו גם במקומות אחרים בגוף.

לדבריו, אחד הפעילים צעק לעבר הכוח הישראלי באמצעות מגאפון כי החיילים הישראלים שנתפסו במצב טוב, וכי הם ישוחררו אם הפצועים בקרב הפעילים יקבלו טיפול רפואי. הוא הוסיף כי באמצעות חברת הכנסת חנין זועבי, ששימשה כמתווכת, הגיעו הצדדים להסכמה והפצועים נלקחו לבסוף לטיפול רפואי, כך לדברי הצלם. "אני שמח וכועס באותו הזמן", אמר, "כל הנשק שהיה לנו זה סכיני מטבח וקליעים".

המשט לעזה | סיקור מיוחד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ