ביקורת בימין על מינוי מנדלבליט לצוות שידון בהכשרת המאחזים

ח"כ אלדד טוען שמינוי הפצ"ר לשעבר לתפקיד "זה כמו למנות את גולדסטון". שר בכיר ביקש לשכור עורכי דין חיצוניים לוועדה כי "הפרקליטות לא מייצגת את המתנחלים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר בכיר בממשלה טען בשיחות סגורות כי המדינה צריכה לשכור עורכי דין חיצוניים לדיונים על עתידן של התנחלויות שנבנו על קרקעות שבמחלוקת, כיוון ש"הפרקליטות לא מייצגת את עמדות המתנחלים". לדבריו, לא בכדי הממשלה לא מתכוונת לאייש את הצוות המייעץ לראש הממשלה בנושא הכשרת הבנייה בשטחים שבמחלוקת בנציגי הפרקליטות. לדבריו, "הפרקליטות לא מייצגת נאמנה את המתנחלים ולא מתאמצת לענות לפלסטינים שטוענים שקרקע מסוימת היא שלהם. לא ייתכן שעל סמך טענות מפוקפקות, ידרוש בית המשפט מהמדינה לפנות משפחות". השר הבהיר כי "אם המדינה לא יודעת לתת ייצוג משפטי הולם במקרים כאלה, שתשכור לצורך העניין עורכי דין חיצוניים שיעשו את העבודה במקומה".

בנוסף השמיעו בימין ביקורת נוקבת על כוונת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנות לצוות את הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר, אביחי מנדלבליט, לצדו של מנכ"ל משרדו לשעבר, איל גבאי. כמה חברי כנסת יצאו נגד המינוי בעקבות שורת החלטות שנויות במחלוקת, לדבריהם, שקיבל מנדלבליט בעת תפקידו בצה"ל. ח"כ אריה אלדד אמר בסוף השבוע כי "אפשר באותה מידה למנות את נציג "עדאלה" לוועדה זו ולהציב בראשה את השופט גולדסטון", והוסיף כי מדובר בוועדה בעלת סדר יום שמאלני מובהק". אלדד הוסיף כי הפרקליטות הצבאית הפכה להיות "שלוחה של בצלם".

קצפו של אלדד התעורר נוכח שורת החלטות שקיבלה הפרקליטות הצבאית בימיו של מנדלבליט. בין היתר, ציינו גורמים פוליטיים בימין את הגיבוי שהעניק מנדלבליט לארגוני זכויות האדם בראיון ל"הארץ" ב-2009 ואת הכשרת פעילות צה"ל בהתנתקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ