דיווח: יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס הודיע שיציע לחמאס לקיים בחירות במאי

אבו מאזן הודיע לראשי הפתח כי יעלה את הנושא בפגישתו הקרובה עם חאלד משעל. "עליכם להתכונן לבחירות מעכשיו, ואל תגידו לי שלא אמרתי לכם", אמר

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס הודיע להנהגת פתח כי בפגישתו הקרובה עם ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, יציע לו אבו מאזן לקיים בחירות כלליות ברשות בחודש מאי הקרוב, כך דיווח העיתון אל חיאת היוצא לאור בלונדון.

הפגישה צפויה להיערך בקהיר לאחר תום חג הקורבן, המתקיים בימים אלה. החג מסתיים ביום רביעי, אך טרם דווח אם הפגישה תתקיים השבוע, או בזה שאחריו.

על פי הדיווח' עבאס הורה לראשי הפתח להיערך מיד לקיומן של בחירות, ולא פסל את האפשרות לקיימן אף בפברואר הקרוב. הוא ידון עם משעל באפשרות קיומן בכל מועד, גם אם הדבר . "עליכם להתכונן לבחירות מעכשיו, ואל תגידו לי שלא אמרתי לכם", אמר לבכירים.

על פי אל חיאת, בכירי התנועה ביקשו מעבאס להוביל את הפתח בבחירות, אך הוא דחה זאת בתוקף ואמר כי על התנועה לבחור מועמד, מאחר שהוא לא יתמודד בבחירות.

בחודש מאי 2011 הסכימו חמאס ופתח לקיים בחירות תוך שנה, ועל כן ככל הנראה הצעתו של עבאס לקיים את הבחירות במאי. מאז מאי כשלו כל ניסיונות הפיוס בין שני הפלגים, והמאמצים לפיוס התחדשו רק לאחרונה בעקבות השלמת עסקת שליט. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ