נתניהו עדיין לא מינה אחראי לטיפול במפוני גוש קטיף

למרות שלשליש מהמפונים עדיין לא נמצאו פתרונות, מאז שבנצי ליברמן עזב את מנהלת תנופה לטובת מנהל מקרקעי ישראל, לא מונה לו מחליף

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

הגוף הממונה על הטיפול במפוני גוש קטיף ממשיך לתפקד זה חודשיים ללא מנהל, למרות המשימות הקשות העומדות בפניו. זאת מאחר שראש הממשלה לא ממנה מחליף לבנצי ליברמן מאז שעזב למנהל מקרקעי ישראל.

המדובר במנהלת תנופה, שהחליפה את מנהלת סל"ע בטיפול במפוני גוש קטיף בעקבות דו"ח ועדת החקירה הממלכתית לגוש קטיף. המנהלת עדיין עמוסה בעבודה, מפני שלמרות שההתנתקות הסתיימה לפני שש שנים, רק שליש מהמפונים עברו לבתי קבע.

בין היתר, המנהלת צריכה לטפל באיתור אדמות לחקלאים שבחרו לקבל קרקע חלופית במקום פיצוי כספי על השטחים החקלאיים שעזבו בגוש. איתור השטחים היא משימה לא פשוטה המחייבת פתרונות יצירתיים. בנוסף, ביישובי מזרח לכיש ישנן עדיין עשרות משפחות שמחכות להיתרי בנייה ביישובים מרשם ובני דקלים במזרח לכיש.

מנהל ועד מתיישבי גוש קטיף, דורון בן שלומי, מסר כי "הסכם 'סיום תביעות בנושא פיצוי' שנחתם בין המתיישבים לממשלה נבחן בראש ובראשונה ביישום שלו. אנו מצפים ממשלת ישראל ליישום דחוף ומהיר כיאה לטיפול במשימה לאומית. כל זאת מחדד ומדגיש את הצורך באישיות שתדחף את המערכת קדימה לביצועו של החוק והבאת מתיישבי גוש קטיף ליישובי הקבע".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "מינוי התפקיד נמצא בתהליך".

Read this article in English: Gush Katif resettlement committee operating without manager

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ