נתניהו: נפעל במאחזים על פי החוק

בעת שמחוץ לכנסת הפגינו תושבי המאחזים גבעת אסף ומיגרון נגד החלטת בג"ץ לפנותם, רה"מ אמר בישיבת סיעה: "יש מספיק מקומות לבנות בהם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר היום (שני) בישיבת סיעת הליכוד בכנסת כי בכוונתו לפעול על פי החוק בנוגע למאחזים. "ההתיישבות חשובה לכולם וגם לי", אמר נתניהו, "אבל שיהיה ברור – נמשיך לפעול בהתאם לחוק. המאמץ שלנו צריך להיות בחיזוק ההתיישבות ולא בריב עם החוק או בריב בינינו.

"יש מספיק מקומות לבנות בהם בלי שזה יהיה שטח פרטי של מישהו", הוסיף נתניהו. "נמשיך לשמור על ההתיישבות וגם על החוק, אין סתירה בין השניים", אמר.

ראש הממשלה ציין כי ההחלטה לבנות 2,000 יחידות דיור, שהתקבלה כתגובה להצטרפות הרשות הפלסטינית לארגון אונסק"ו, נוגעת רק לשטחים שצפויים להישאר בבעלות ישראל בכל הסדר עתידי.

בתגובה לדברי ראש הממשלה אמרה ח"כ זהבה גלאון (מרצ) כי "ראש הממשלה לוקה בפיצול אישיות בעניין המאחזים: ד"ר ביבי אמר למתנחלי המאחזים שהוא יפעל על פי החוק, אבל מיסטר נתניהו מקים צוות שמבקש להכשיר עבירות על החוק ולתת לגיטימציה לעבריינים. על רה"מ לחדול ממסרים כפולים, ולהפסיק לפעול בשירות המתנחלים".

כמה מאחזים ביהודה ובשומרון מיועדים להתפנות בסוף השנה בעקבות עתירה של תנועת שלום עכשיו לבג"ץ. היום הפגינו בירושלים חלק מתושבי גבעת אסף ומיגרון, שניים מהמאחזים העתידים להתפנות. עשרות התושבים צעדו מבית המשפט העליון לכנסת, במחאה על כך שההחלטה בנושא מתקבלת בבג"ץ ולא בכנסת.

ביום שישי הקימו עשרות תושבי המאחז גבעת אסף מאהל בחיפה, מול בית הכנסת של שר המדע, הרב דניאל הרשקוביץ. כוחות גדולים של העירייה הגיעו בשעות הצהריים במטרה לפרק את המאהל לפני כניסת השבת.

Read this article in English: Netanyahu: Israeli settlement in West Bank important, but must be done legally

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ