ח"כ בר-און: הנחיה מגבוה עצרה את ההסכם עם ערוץ 10

בר-און אמר את הדברים לאחר הפרסום ב"הארץ" כי גורמים בלשכת ראש הממשלה דוחפים לפיטורי העיתונאי רביב דרוקר

אופיר בר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר זהר

חבר הכנסת רוני בר-און (קדימה) חשף אתמול (שני) כי במשרד האוצר המליצו על פריסת חובות לערוץ 10 - אולם המהלך טורפד ב"הנחיה חד-משמעית מלמעלה". את הדברים אמר בתגובה לפרסום ב"הארץ" לפיו גורמים בלשכת ראש הממשלה ניסו להביא לפיטורי העיתונאי רביב דרוקר, בתמורה לסיוע לערוץ. בכיר בחדשות 10 טען כי "נתנו לנו להבין שאם נפטר את רביב דרוקר, הערוץ יינצל". דרוקר פרסם את תחקיר "ביבי טורס" במארס השנה, שהביא לפתיחת חקירת מבקר המדינה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לדברי בר-און, "היתה המלצה חד-משמעית של הדרג המקצועי לפרוס את החוב בנסיבות העניין - עד להחלפת השיטה מרישיונות לזיכיונות, ובגלל המשבר הנוכחי והצורך להילחם בריכוזיות ולא להשאיר את כל השוק לערוץ 2. אבל ניתנה מלמעלה הנחיה חד-משמעית. הם יכולים להגיד עד מחר שזה לא נכון, אני מכיר את הנושא לפרטי פרטים, ואני אומר באופן חד-משמעי שזאת ההמלצה של הדרג המקצועי ולא ברמה זוטרה - דרג מקצועי ברמה גבוהה".

בר-און אמר שהוא נחשף למידע לפני כעשרה ימים, והוסיף כי "אני מכיר את הלך הרוח בעניין. התייחסתי לנושא דרוקר מכוח הציטוט ב'הארץ', את נושא פריסת החוב אני מכיר מכלי ראשון שאמין עלי באופן קיצוני. מהיכרותי את השיח הפנימי בעניין, אני בהחלט מסכים עם המחשבה שאם ראשו של דרוקר היה מוגש לשלטון על מגש של כסף, בעיית פריסת החוב של ערוץ 10 היתה מוצאת את פתרונה". משרד האוצר הכחיש אתמול את הצהרתו של בר-און.

ראש הממשלה נתניהוצילום: תומר אפלבאום

ח"כ יואל חסון (קדימה) פנה אתמול למבקר המדינה, בדרישה שיבדוק אם לשכת ראש הממשלה הציעה טובת הנאה לערוץ 10 בתמורה לפיטוריו של דרוקר, בצורת מניעת סגירתו של הערוץ. חסון דרש לבחון אם גורמים בלשכה הפעילו לחצים על בכירי הערוץ כדי להביא לפיטוריו של דרוקר.

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה, המעורב בניסיונות לפתור את המצוקה הכלכלית שבה נתון הערוץ, אמר בעקבות הפרסום כי "הודעתי למנכ"ל ערוץ 10 שאם יפוטר או ייפגע מעמדו של דרוקר, אזי באמת ערוץ 10 יאבד כל סיכוי לקבל סיוע מוועדת הכלכלה". היום דנה הוועדה בשאלת דחיית תשלום חוב התמלוגים של ערוץ 10, עניין שאליו מתייחסים בערוץ כמהותי להמשך קיומו.

העיתונאי רביב דרוקרצילום: אייל טואג

בישיבת סיעת קדימה אתמול, תקפה יו"ר האופוזיציה ציפי לבני את נתניהו. לדבריה, "נתניהו פועל למען תקשורת מטעם... במקום לאפשר לציבור להנות ממגוון דעות ולחשוף גם עוולות של נבחריו".

קשת רוצה 7 ימים

במקביל, ועדת הכלכלה של הכנסת תדון היום בהצעת תיקון החוק של ח"כ רוברט אילטוב (קדימה), שתאפשר לבעל זיכיון שיבקש רישיון להפעלת ערוץ טלוויזיה, להמשיך להחזיק בחברת החדשות של ערוץ 2 יחד עם בעל הזיכיון הנשאר. בחוות דעת שפרסמה אמש הזכיינית רשת, נכתב כי הצעת החוק היא מחטף שנועד לשרת זכיין אחד, קשת, וכוללת קשיים חוקתיים ואחרים, בראשם הציפייה כי רשת תוותר על מחצית ממניותיה בחברה לטובת זכיינית חדשה. עוד טענה רשת כי לא ייתכן שתיאלץ לממן שידור חדשות עבור שבעה ימים (לקשת) בעוד היא משדרת מחצית השבוע בלבד. מקשת נמסר: "תיקון החקיקה אמור לאפשר תחרות ואת יישומה של הרפורמה, כדברי משרד התקשורת בדיון. ניסיונות אלו נועדו לטרפד את התחרות ולקבור את הרפורמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ