דיכטר נגד לבני: "ההפקרות בקדימה גובלת בשחיתות"

חבר הכנסת הבהיר כי ירוץ לראשות המפלגה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

חבר הכנסת אבי דיכטר (קדימה) מתח אתמול ביקורת על יו"ר המפלגה, ציפי לבני, והתנהלות קדימה, בעקבות דו"ח מבקר המדינה שמצא כי המפלגה לא עמדה באופן חיובי בביקורת. הוא טען כי המפלגה "מתנהלת באופן לא דמוקרטי, ומסתירה מהציבור חלוקת כספים שלא כדין". בהמשך הבהיר כי הוא מתכוון להתמודד על ראשות המפלגה בבחירות הבאות.

דו"ח מבקר המדינה, שפורסם בשבוע שעבר, מצא כי קדימה לא עמדה באופן חיובי בביקורת - דבר שבעקבותיו נקנסה ביותר מחצי מיליון שקלים. לדברי דיכטר, "בקדימה מתנהלים כאילו מדובר במפלגה אחרת. סתימת הפיות בעניין ההפקרות התקציבית שגובלת בשחיתות לא תעבור בשתיקה".

בישיבת הסיעה, הביע דיכטר תמיהה על כך שניתן לרואה החשבון בונוס של רבע מיליון שקל, ותהה מדוע מנכ"ל המפלגה, משה שחורי, מקבל בונוס של מאות אלפי שקלים. לבני השיבה לו כי אינה יודעת מי אישר את הבונוסים, ואיך ניתנו שאר כספים המצוינים בדו"ח מבקר המדינה.

עוד טען דיכטר כי לא מתקיים דיון אידיאולוגי בקדימה, ואמר כי "קדימה לא נקטה עמדות ברורות בעניינים חשובים. זו תעודת עניות. אני לא זוכר שום עניין ראוי שעלה לדיון במפלגה. הדוגמה האחרונה היתה סביב שחרור מחבלים עבור שליט". ברקע הדברים עומדת ביקורת של לבני על הצעת החוק שיזם דיכטר, ולפיו המשטר הדמוקרטי יוכפף לזכות היהודית של מדינת ישראל. לבני הבהירה כי היא מתנגדת להצעה.

מדוברה של לבני נמסר כי "ברור לחלוטין שפעולותיו של דיכטר נובעות מהבנתו שהחוק הרע, אותו הוא מנסה לקדם, לא יקבל את תמיכת קדימה והוא סותר את דרכה. כמו החוק, גם התנהלותו האישית היום, שזכתה לקיתונות של ביקורת מחברי הסיעה, היא ניסיון לפגוע בדרכה ובמעמדה של קדימה למען עניינים אישיים מובהקים".

לבני ודיכטרצילום: בכר דודו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ