הודו תקנה מהתעשייה האווירית מטוסי ביון והתרעה נוספים ב-800 מיליון דולר

לפי הפרסום, לאחר שכבר קנו שלושה מטוסי פלקון, צבא הודו יצטייד בשני מטוסים נוספים מתוצרת יצרנית הנשק הישראלית

יוסי מלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי מלמן

התעשייה האווירית והודו סיכמו על עסקת ענק חדשה, כך דיווח היום (שלישי) העיתון "טיימס אוף אינדיה". לפי הפרסום, הודו החליטה להזמין עוד שני מטוסי התרעה מדגם פלקון של התעשיה האווירית, בעסקה ששוויה 800 מיליון דולר.

הודו כבר רכשה בעבר מהתעשייה האווירית שלושה מטוסים מסוג זה בהיקף כולל של 1.1 מיליארד דולר. המטוסים היו מדגם "אליושין 76" מתוצרת רוסיה שבשימוש חיל האוויר ההודי. הוא שימש במקור לגילוי צוללות ולמבצעים ימיים בתנאי מזג אוויר קשים, והותקנו עליו מערכות בקרה ושליטה וכן ציוד מודיעין על פי דרישות מיוחדות של חיל האוויר ההודי. על פי ההסכם בין ישראל להודו, פרטי המערכות המותקנות במטוס הם סודיים.

החלטת משרד ההגנה וחיל האוויר ההודי על ההתקשרות החדשה, התקבלה למרות אי שביעות רצון חלקית במערכת היחסים עם התעשייה האווירית אשר נבעה בין השאר מאיחור של שנתיים באספקה ומתקלות טכניות שאילצו לקרקע לתקופה קצרה את אחד המטוסים.

למרות זאת, החליטה הודו, המרוצה בסופו של דבר מביצועי המטוסים, לחתום על עסקה נוספת בעיקר בשל חששה משכנתה ויריבתה פקיסטאן, העושה מאמצים לשפר את יכולתה האווירית, הטילית והשבחת מאגר כלי הנשק הגרעיניים שברשותה.

מטוס פלקון שישראל מכרה להודו, בטיסת ניסוי בנתב"גצילום: זיגי

העסקה האחרונה, שתעניק לתעשיה האווירית חוזים בהיקף עצום, תאפשר את המשך הרחבתה והתבססותה כאחת מיצרניות הנשק המובילות בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ