הפגנה מול בית רה"מ במחאה על כתובות הנאצה

עשרות פעילי שמאל מחו על ריסוס כתובות האיומים על קירות ביתה של חגית עפרן מתנועת שלום עכשיו. עפרן: יש חזית נגדי

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

כמאה פעילי שמאל הפגינו הערב (שלישי) מול בית ראש הממשלה בירושלים בקריאה "לרסן את הימין המשתולל", זאת על רקע ריסוס כתובות נאצה הבוקר בביתה של חגית עופרן, ראש ועד המעקב אחרי הבנייה בהתנחלויות בתנועת שלום עכשיו. זו הפעם השנייה בה מושחת ביתה של עופרן.

במהלך ההפגנה אמרה עופרן: "מה שהאנשים האלה עושים ברחוב עם ספריי, בכנסת עושים בחקיקה. זה גורם לי לתחושה של איזו חזית נגדי. אני מקווה שהמשטרה תעשה מה שנחוץ כדי להגן עלי, וגם שלא תהיה פעם שלישית". בהפגנה הונפו דגלים, וכן שלטים עליהם נכתב "תג מחיר=טרור יהודי" ו"רבותי, ההיסטוריה חוזרת".

מזכ"ל תנועת שלום עכשיו יריב אופנהיימר אמר בהפגנה כי "הדמוקרטיה הישראלית תחת מתקפה. הפרקליטות, מערכת המשפט, בג"ץ, הוועדה למינוי שופטים, קול ישראל, ערוץ 10 וארגוני השמאל – כולם על הכוונת של קואליצית נתניהו".

ההפגנה מול בית ראש הממשלה בירושליםצילום: פתאל מיכל

לדברי אופנהיימר, לאחר האירוע הראשון בו רוססו כתובות איומים על ביתה של עופרן בחודש ספטמבר, פנתה התנועה אל מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בדרישה שיגן על אנשי התנועה, אך פנייה זו לא נענתה מעולם.

שכניה של עופרן גילו הבוקר על קירות הבניין בו היא מתגוררת בירושלים את הכתובות "חגית עופרן, רבין מחכה לך", "נקמת גבעת אסף" (מאחז בלתי חוקי שהמדינה אמורה לפנות עד סוף השנה) ו"ד"ש מעוז ציון" (מאחז שפונה לפני יומיים). השכנים דיווחו על כך לעופרן, והיא מיהרה להזעיק כוח משטרה שפתח בחקירת האירוע. בנוסף הושחת כלי רכב שחנה מחוץ לבניין בו היא מתגוררת שעליו היתה מדבקה עם הכיתוב "שלום".

לפני כחודשיים רוססו כתובות דומות על דלת ביתה של עופרן, וכן על קירות חדר המדרגות בבניין בו היא מתגוררת. השבוע רוססו כתובות תג מחיר במשרדי תנועת שלום עכשיו בירושלים, שאף פונו לאחר שהתקבל איום על פצצה בבניין. בסוף השבוע שעבר רוסס מגן דוד על שער הבניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ