עורך האתר שחשף את השיחה: עיתונאים חששו לפרסם הידיעה

שירלי סיטבון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיטבון

"העיתונאים שהיו שם סיפרו את הסיפור לעיתונאים אחרים, שמצדם סיפרו אותו לאחרים, שסיפרו אותו לנו. כך מתנהלים כאן העניינים. עיתונאים פוליטיים מפחדים לדווח על נושאים רגישים כשאין ביכולתם למסור ציטוטים בשם אומרם". כך אמר אתמול ל"הארץ" דניאל שניידרמן, העורך הראשי של אתר האינטרנט Arret Sur Images, שבו פורסמו לראשונה דבריהם של אובמה וסרקוזי. "התקשרנו לעיתונאים שנכחו שם והם אישרו את הידיעה. הם אמרו לנו שלא יכלו לפרסם את הסיפור, כי השלטונות היו מפסיקים להזמין אותם למסיבות עיתונאים ולאירועים אחרים".

"עיתונאים שעוסקים בפוליטיקה הם קטגוריה מיוחדת של מקצוענים. הם לכודים במערכת הפוליטית", המשיך שניידרמן. עיתונאי אחר, שסירב ששמו יפורסם, אמר לאתר: "אנחנו עובדים עם האנשים האלה כל יום, ולא רוצים שהם ייראו רע".

גײתיה ריבינסקי, מנהל החדשות המדיניות בערוץ 24 France שנכח בפסגה, אמר ל"הארץ" כי לדעתו, העיתונאים ששמעו את השיחה לא הפרו אף כלל והיו צריכים לדווח עליה. "התירוצים שלהם צבועים", הוסיף.

גם גיום ז'ײבן, מנהל בית הספר לעתונות בפאריס, שותף לדעה זו. כשהתבקש למצוא בבית ספרו מורה שיסביר מדוע העיתונאים הצרפתים אינם חושפים את הסיפור, ענה כי כל המורים שלו סירבו להצעה. "כולם עיתונאים ידועים, והם אמרו לי לרדת מהעניין", אמר. "'זה נושא רגיש. אנחנו לא רוצים להגיב על הסיפור הזה', זה מה שהם אמרו לי. לפעמים אני מרגיש שפשוט אין חופש עתונות במדינה הזו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ