אופיר בר-זהר

גוברים הלחצים להקדמת הפריימריז בקדימה. חבר הכנסת מאיר שטרית פנה היום (חמישי) ליושבת ראש הסיעה דליה איציק, וביקש לקבוע דיון סיעה בנושא מועד הבחירות המקדימות, ב-21 או 22 בנובמבר. במכתבו שטרית מסביר כי לבני אמרה בישיבת הסיעה שפתחה את מושב החורף כי היא שוקלת לקבוע תאריך מוקדם מהמתוכנן לפריימריז, אך תאריך כזה טרם נקבע.

שטרית מוסיף כי "נראה לי שאין לדחות יותר את קיומו של דיון זה, מעבר לתאריכים הנ"ל ועל כן אני מגיש בקשה זו 10 ימים מראש על מנת שלא תעלה טענה של דיון ברגע האחרון". עוד מוסיף שטרית כי לפני כחודשיים נפגש עם לבני וביקש להקדים את הפריימריז במפלגה, זאת על דעתם של מופז ודיכטר, וכי לבני ביקשה זמן למחשבה בעניין. עותק ממכתבו של שטרית נשלח ללבני, מופז דיכטר וכן ליתר חברי הסיעה.

בשיחה השבוע הסביר שטרית כי הוא מאמין שמדובר במהלך קריטי על מנת לייצב את המפלגה ולהיערך לקראת הבחירות הבאות בזמן סביר. לדבריו הוא עדיין מתלבט אם להתמודד על ראשות המפלגה. מי שצפויים להתמודד בוודאות הם יו"ר המפלגה לבני, מופז ודיכטר. יו"ר הסיעה דליה איציק, אליה נשלחה הבקשה לדיון, כבר התבטאה לאחרונה על כך שלדעתה הגיע זמן ההכרעה.

ביום שני האחרון כינס דיכטר מסיבת עיתונאים שבה תקף את לבני ואת דרך ההתנהלות הכלכלית של קדימה, זאת לאחר שבישיבת הסיעה שנערכה קודם לכן ביקרה לבני את "חוק דיכטר" ודרשה כי לא יועלה לדיון בוועדת שרים בטרם יידון בסיעה. גורם בקדימה הסביר כי הדבר מעיד על כך ששעון החול שניתן ללבני בעניין הולך ואוזל: "לבני הרי אמרה בישיבת הסיעה שתקבע מועד לפריימריז, אבל ביקשה זמן. מאז עברו עשרה ימים. אם היא חשבה שתוכל להעביר את המושב ובזמנה הפנוי להעלות את הנושא היא טועה. כולם רוצים לעשות זאת בהסכמה וברוח טובה, נתנו ללבני חבל בעניין הזה, אבל אם היא לא תעשה כלום יתחילו לכרוך את החבל סביב משהו", אמר.

בלשכתה של לבני התייחסו לעניין בשוויון נפש ואמרו כי עמדתה, כפי שנמסרה בישיבת הסיעה, עומדת בעינה. לבני אמרה בישיבה זו כי "ההחלטה תהיה שלי, בזמן שאני אקבע. לא אסכים לפריימריז רק בגלל שמישהו לוחץ או דורש זאת ממני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ