3 חודשי מאסר לשוטרת מג"ב שהתעללה בקטין פלסטיני

שני סביליה בעטה בצעיר, שנחשד ביידוי אבנים, בהיותם בתחנת המשטרה, הצמידה אקדח בלי מחסנית לראשו ולחצה על ההדק

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

שני סביליה, שוטרת מג"ב שהורשעה על פי הודאתה בהתעללות בצעיר פלסטיני ממזרח ירושלים, נידונה אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים לשלושה חודשי מאסר בפועל ושלושה חודשי עבודות שירות.

סביליה הודתה על פי עסקת טיעון בכך שביום הנכבה, במארס 2010, בעת שירותה במג"ב היא אזקה בצורה מכאיבה צעיר בן 17, שנעצר סמוך למוזיאון רוקפלר בחשד לידויי אבנים. מאוחר יותר בתחנת המשטרה היא בעטה בו אמרה לו שהוא עומד למות, כיוונה אקדח ללא מחסנית לראשו, ספרה עד עשר ולחצה על ההדק, תוך שהיא אומרת "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות".

פרקליטה של סביליה, עו"ד רפאל פריג', ביקש מבית המשפט להתחשב בגילה הצעיר, בהודאה שלה ובנסיבות האישיות שלה ולהסתפק בעונש של עבודות שירות. גם שירות המבחן המליץ על עונש ללא מאסר.

אולם, השופט אמנון כהן דחה את הצעת שירות המבחן. "יש לראות בחומרה את מעשיה של הנאשמת אשר ביצעה את העבירות בעת היותה מופקדת על קטין הסר למרותה ונתון להשגחתה", כתב השופט בגזר הדין. הוא גם ייחס חשיבות למניע הגזעני שעמד מאחורי מעשיה של סיבליה. וקבע שיש בכך "חומרה נוספת". "יש להעביר מסר ברור וחד משמעי לכל אנשי המרות בתפקידיהם השונים לפיו מי שמנצל שררה ומדים כדי להשפיל אנשים הנתונים למרותו דינו ענישה חמורה, הוסיף השופט. ללא הנסיבות האישיות, נכתב בגזר הדין, היה העונש חמור עוד יותר.

עו"ד פריג' הודיע שבכוונתו לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

שני סביליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ