חסן נסראללה: תקיפה באיראן או בסוריה תביא למלחמה כוללת

מזכ"ל חיזבאללה רמז לראשונה על האופן בו יפעל ארגונו במקרה של תקיפת מתקני הגרעין באיראן. "אני לא מאיים אבל כל בר דעת מבין מה יקרה", אמר

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל ארגון החיזבאללה, חסן נסראללה, רמז היום (שישי) בנאום שנשא לרגל יום הזיכרון ללוחמי חיזבאללה כי תקיפה ישראלית באיראן או מעורבות צבאית של המערב בסוריה, תביא לעימות מזוין בין הארגון וישראל. "אני לא מאיים, אבל כל בר דעת מבין שתקיפה ישראלית-אמריקאית באיראן, או מעורבות צבאית בסוריה, תוביל למלחמה כלל אזורית", אמר נסראללה.

לדברי נסראללה, שנאומו הוקרן על מסך ענק ברובע הדאחיה בבירות, "אני סומך על מה שאמר חמינאי. איראן יכולה להדוף כל תקיפה על מתקני הגרעין שלה. זה שיא החוצפה שישראל - שיש לה מאות ראשי נפץ גרעיניים - דורשת מהעולם לתמוך בה בתקיפה של המתקנים הגרעיניים באיראן, שהוקמו למטרות שלום".

בנאומו התייחס נסראללה בהרחבה גם למצב הכלכלי בארה"ב ובאירופה, ואמר כי "כולם יודעים שהמצב הכלכלי שם קשה ביותר, ואנחנו יודעים גם שארה"ב נסוגה מעיראק לאחר שמדיניותה שם נכשלה". מנהיג החיזבאללה האשים את האמריקאים ב"חיפוש כל דרך להחליש את איראן וסוריה, שהן שתי המדינות היחידות שענו בשלילה לתכתיבים האמריקאים באזור".

נסראללה התייחס לשינויים האזוריים שהביא עמו "האביב הערבי" וטען כי "ארה"ב וישראל מבינות היטב שנפילת המשטרים בתוניסיה, לוב ובעיקר במצרים לא משרתות את האינטרסים שלהן, ופועלות שאיראן וסוריה יהיו עסוקות במדיניות פנים כדי לא לאפשר להן גישה לאותן מדינות לחיזוק הציר שלהן".

בנוסף, שיבח נסראללה את לוחמי הארגון כשאמר ש"פעולות ההתאבדות שביצעו אנשי ההתנגדות הן אלה שייצרו את הכוח של ההתנגדות והחיזבאללה בלבנון". הוא הביע ביטחון כי "ישראל תחשוב היום פעמיים לפני שתתקוף את לבנון מאחר והיא יודעת היטב את כוחה של ההתנגדות והחיזבאללה".

Read this article in English: Hezbollah: Israel will think twice before attacking Lebanon again

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ