אופיר בר-זהר

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין מתח הערב (ראשון) ביקורת חריפה על מפלגתו, הליכוד, על רקע יוזמות החקיקה האחרונות להן שותפים חברי הכנסת מטעמה. ריבלין אמר כי "דור המרד היה דור שהעמיד שני ראשי ממשלה, שרים ונושאי תפקידים. השפעתו על המדינה אינה מוטלת בספק. אולם לדור הזה יש אקורד סיכום וסיום: דור נסיכי חירות מפוצל. הליכוד החדש אינו מחויב לאתוס של חירות, ז'בוטינסקי ובגין".

הדברים נאמרו במסגרת כנס על "נסיכי הליכוד" שנערך במכון ז'בוטינסקי שבמצודת זאב לכבוד סיום עבודת הדוקטורט בנושא זה של איש הפרסום גיל סמסונוב.

בהתייחסו להצעות החוק השנויות במחלוקת להן אחראי הליכוד אמר ריבלין כי "נסיכי הליכוד מבודדים בביתם. כשנסיך ליכוד יוצא להגנת חופש הביטוי, הוא נתפש כהזוי ולא מחובר למציאות". בדבריו רמז ריבלין ל"נסיכי הליכוד": בני בגין ודן מרידור אשר מתנגדים להצעות החוק האחרונות שביניהן הגבלת המימון של ארגוני זכויות אדם, שינוי גובה הקנס בתביעות לשון הרע לרעת כלי תקשורת וכן בהתנגדות לקיום שימועים לשופטי העליון בטרם מינוים.

יו"ר הכנסת רובי ריבלין, מאזין למהלך הדיוןצילום: מיכל פתאל

דבריו נאמרו לאחר שמוקדם יותר היום, יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, מתחה ביקורת על הצעות החוק האמורות, כשאמרה ש"הממשלה הנוכחית, בתהליך מכוון, מנסה לסתום את פיות אזרחיה מתוך חשש מביקורת ומתוך רצון לשרוד. זו לא הדרך של ז'בוטינסקי".

יו"ר הכנסת התייחס גם למחאה החברתית בישראל ואמר כי "אם נסיכי חירות יחוו את עצמם כנסיכים ולא כמשרתים, אם הליכוד יתרחק מישראל השורשית - הוא לא יחזיק מעמד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ