טוני בלייר לנתניהו: בלי הכספים, הרשות תתקשה לתפקד

שליח הקוורטט נפגש עם רוה"מ ולחץ עליו להעביר את כספי המסים לרשות. למרות הלחץ ומסרים בנושא נתניהו החליט לא לאשר את ההעברה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שליח הקוורטט טוני בלייר נפגש הבוקר, שעה קלה לפני ישיבת הקבינט, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקש ממנו להפשיר לאלתר את כספי המסים הפלסטינים. "העברת הכספים לפלסטינים היא מחויבות שלכם", אמר בלייר לנתניהו. "היא תשרת לא רק את האינטרס הפלסטיני, אלא גם את האינטרס הישראלי. זהו כסף פלסטיני שיש לו חשיבות קריטית להמשך תפקודה של הרשות הפלסטינית".

בלייר, וכן בכירים במשרד הביטחון ובמשרד האוצר, היו משוכנעים שבישיבת הקבינט יוחלט על העברת הכספים. בימים האחרונים אף העבירו גורמים בלשכת ראש הממשלה ובמשרד החוץ מסרים לשורה של מדינות לפיהן הפשרת הכספים קרובה.

עם זאת, ככל שהתקרב הדיון לסופו, התבהר כי ראש הממשלה נתניהו החליט לשנות את דעתו ולא להעלות להצבעה את ההחלטה לשחרור הכספים. הדיון הסתיים בהחלטה שלא להחליט, דבר שמשמעותו המשך הקפאת הכספים עד עריכת דיון נוסף בנושא, ככל הנראה בשבוע הבא.

לדברי פקידים ישראלים בכירים, הרקע לשינוי עמדתו של נתניהו נבע משתי סיבות. ראשית, התנגדותם של שטייניץ, ליברמן ושרים נוספים. שנית, זמן קצר לפני ישיבת הקבינט שב שליחו של ראש הממשלה נתניהו עו"ד יצחק מולכו מפגישה עם שליחי הקוורטט בירושלים. מולכו חזר פסימי ודיווח לנתניהו כי הפלסטינים הקשיחו את עמדותיהם בעניין חזרה אפשרית למשא ומתן.

גורמים בלשכת ראש הממשלה ציינו כי הפגישה של מולכו עם שליחי הקוורטט הסתיימה באכזבה רבה. "צר לנו שהפלסטינים ממשיכים להציג עמדות מיושנות בניסיון ליצור מצג שווא בפני הקהילה הבינלאומית ולפיו הם מוכנים למשא ומתן עם ישראל, כאשר בפועל הם ממשיכים להציב תנאים מוקדמים", אמרו בלשכת ראש הממשלה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ