ברק ב-1998: לו הייתי צעיר פלסטיני - ייתכן שהייתי מצטרף לארגון טרור

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ אהוד ברק, אמר אתמול כי אם היה פלשתינאי ובגיל המתאים, ייתכן שהיה מצטרף לארגון טרור. ברק אמר את הדברים בתוכנית "פגישה אישית" שתשודר הערב בערוץ הכבלים, בתשובה לשאלת המראיין גדעון לוי, מה הוא, שלחם בטרור הרבה שנים, היה עושה כפלשתינאי צעיר. ברק הוסיף, כי זוהי שאלה לא הוגנת מאחר וארגוני הטרור פועלים בצורה לא הומנית, חמורה ושפלה ועוסקים בהריגת אזרחים, נשים וילדים חפים מפשע, דבר שיש לגנותו ולפעול נגדו.

ברק אמר אמש ל"הארץ", כי דבריו לא היו בגדר פליטת פה. "למיטב זכרוני יצחק שמיר אמר דבר דומה. בן גוריון, כשנדרש לתאר את עוצמת השנאההערבית נגדנו אמר דבר דומה, וגם דיין אמר דבר דומה. ההתעסקות התקשורתית בעניין הזה היא מגוחכת. מה רצו שאומר? שאם הייתי צעיר פלשתינאי שהווייתו מינקותו היא הוויה פלשתינאית, הייתי הופך להיות מורה בכיתה ג' בבית ספר עממי?" מהליכוד נמסר בתגובה, כי ברק ירד מהפסים, וכי אינו מתאים עוד לייצג מפלגה ציונית במדינת ישראל. "בדבריו ברק מעודד פלשתינאים בגיל המתאים
להצטרף לארגוני טרור".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ עוזי לנדאו: "אהוד ברק, כישראלי, נכנס למפלגה שנכנעת לארגוני הטרור. מדיניותו ודבריו מעודדים את הנוער הפלשתיני להצטרף לארגוני החבלה ומעניקים לגיטימציה לפעולות טרור".

פורסם לראשונה ב-6 במארס, 1998

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ