קצין משטרה חשוד בהדלפת מידע רגיש מתיק ליברמן

גורם המעורה בפרטים סיפר כי עם התעוררות החשדות נגד הקצין, ששירת ביחידה הארצית לחקירות הונאה, הוא החליט לעזוב את המשטרה

גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידי וייץ

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) מנהלת לאחרונה חקירה נגד רמי כהן גבורה, קצין לשעבר (רפ"ק) ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), בחשד שהעביר מידע לאחד המעורבים בחקירה הרגישה נגד שר החוץ אביגדור ליברמן.

ל"הארץ" נודע, כי לפני כמה חודשים פנו ראשי יאח"ה למח"ש וביקשו לפתוח בחקירה דחופה נגד הקצין, לאחר שהתעורר החשד כי הוא העביר מידע פנימי מתוך התיק לאחד החשודים. החקירה נגד שר החוץ לשעבר נחשבה לאחת הממודרות ביחידה המשטרתית, המתמחה בטיפול בחקירות צווארון לבן.

גורם המעורה בפרטים סיפר כי עם התעוררות החשדות נגד הקצין הוא החליט לעזוב את המשטרה. משרד המשפטים אישר כי "במח"ש מתנהלת חקירה נגד קצין משטרה לשעבר בחשד להדלפת פרטים מתוך חקירה. החקירה טרם הסתיימה, לפיכך לא נוכל למסור פרטים נוספים".

שר החוץ ליברמןצילום: אפלבאום תומר

כהן גבורה עסק בשבתו כקצין חקירות ביאח"ה גם בתיקים בעלי פרופיל תקשורתי בולט. בשנה החולפת הוא העיד במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על הדרך שבה הפיקה המשטרה חומר ראיות ממחשבי משרד התמ"ת, ובכללם יומניה של מנהלת הלשכה דאז, שולה זקן. "מלבד תיק אהוד אולמרט, אני מלווה המון תיקים בנושא הזה של עבודה על מחשבים, הפקה ממחשבים", אמר כהן גבורה בעדותו. כהן גבורה שימש קצין חקירות במפלג הכלכלי של יאח"ה, ולפני כן שימש קצין חקירות במפלג עבירות המחשב. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב, ובמקצועו הוא מהנדס מחשבים.

החקירה נגד ליברמן עסקה בחשד שניהל מערכת עסקים טרנס-אטלנטית במקביל לתפקידיו הממלכתיים. לפני כמה חודשים הודיע היועמ"ש על הכוונה להגיש כתב אישום נגד שר החוץ.

דבר החקירה נגד הקצין הפתיע מאוד את מכריו. "מדובר בבחור רציני ושקט", אמר אדם המכיר אותו היטב, "התפלאתי כשנודע לי שהוא עזב את היחידה".

בקרוב תכריע מח"ש אם יש די ראיות להעמיד את הקצין לדין. "בלי להתייחס כלל לתוכן, איננו נוהגים להתייחס לסוגיות כוח אדם אישיות", נמסר מדובר המשטרה. כהן גבורה סירב להגיב.

REad this article in English: Former Israeli cop under investigation for alleged leak in Lieberman probe

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ