עמידרור: נחצו קווים אדומים ביחסים בין הדרג המקצועי לפוליטי

היועץ לביטחון לאומי מתח ביקורת מרומזת על מאיר דגן, על רקע הדיון באפשרות לתקיפה ישראלית באיראן. "מי שיש לו תפישת עולם שיילך לכנסת"

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה

היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור מתח הבוקר (חמישי) ביקורת מרומזת על ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, על רקע הדיון באפשרות לתקיפה ישראלית באיראן. בנאומו המכון למחקרי ביטחון לאומי - INSS - בתל אביב טען עמידרור כי ״נחצו קווים אדומים״ ביחסים שבין הדרג המקצועי לדרג הפוליטי בישראל.

״חלק מהאנשים בגופים המקצועיים מתבלבלים וחושבים שיש להם הבנה יותר טובה לגבי תפישת העולם מאשר מקבלי ההחלטות״, אמר עמידרור. ״אם יש להם תפישת עולם אז שיילכו להיבחר לכנסת. במדינת ישראל בעניין הזה נחצו המון קווים אדומים, והשאלה היא מה המקום של הגוף המקצועי והגוף הנבחר, שיש לו אידיאולוגיה. פה מן הראוי לחשוב מחדש על מערכת היחסים הזו כי אסור פה להתבלבל״.

עמידרור הוסיף כי אם חטיבת המחקר של אמ״ן היתה אומרת שתהליך אוסלו ייגמר ברקטות על אשקלון, זה לא היה עוצר את מי שקיבל את ההחלטות על אוסלו, כיוון שהיתה לו תפישת עולם. ״ראש הממשלה לא היה עוצר את התהליך של ההתנתקות או את הבנייה בהתנחלות גם אם הדרג המקצועי היה ממליץ אחרת״, אמר. ״לאנשים יש תפיסת עולם בגלל זה הם הלכו לפוליטיקה בגלל זה הם נבחרו והם יקדמו את תפיסת העולם שלהם והדבר היחיד שצריך לעשות זה לעזור להם לקבל את מלוא התמונה״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ