המועצה לשלום וביטחון: בלמו את השפעת הרבנים על הצבא

בפנייה לשר הביטחון ולרמטכ"ל, הזהירה המועצה כי הדרת נשים פוגעת בתפקוד צה"ל והפיכתו לצבא "שאינו צבא העם על פי ערכי החברה הישראלית"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

המועצה לשלום וביטחון פנתה השבוע לשר הביטחון אהוד ברק ולרמטכ"ל בני גנץ, כדי שיפעלו למיגור תופעת הדרת הנשים. לדבריהם, התופעה אותה הם מכנים ה"פיקוד הכפול" של רבנים ומפקדים עלולה להוליך לאסון בשעת מבחן.

המועצה לשלום ולביטחון היא גוף התנדבותי, בלתי מפלגתי, המאגד כאלף חברים בעלי עבר ביטחוני ומדיני עשיר. היא נוסדה בשנת 1988 במטרה להפוך את הידע והניסיון של חברי המועצה לנחלת הציבור הרחב, כדי שיוכל לגבש את דעתו בהכרעות הקשורות בביטחון ובתהליך השלום.

בפנייתה נכתב כי "האירועים עליהם דיווחה התקשורת ושעליהם שמענו מבעלי תפקידים ואחרים בצה"ל, מתארים מקרים חמורים המצביעים על מעורבות חיצונית שמגבירה את המתח שבין חיילים דתיים וחיילות. מדובר בהתערבות חיצונית, והשפעתה על צה"ל היא תהליך שעלול לפגוע בתפקודם בשגרה ובחירום - בעת פקודה, ואשר מייצר לחץ מתמיד על מפקדי צה"ל ברמות השונות וגורם לקבלת החלטות מאולצות שמטרתן הימנעות מעימות עם הגורמים המשפיעים", כך על פי ההודעה.

בתחילת השבוע פנו 19 אלופים במילואים פנו אף הם במכתב לשר הביטחון ולרמטכ"ל, בדרישה למנוע את הפגיעה המתמשכת בשירות נשים בצה"ל בשל תביעות של חיילים דתיים. האלופים במילואים מנמקים את פנייתם בסדרת אירועים מהתקופה האחרונה, ובהם החרמת טקסים צבאיים בידי צוערים דתיים בשל שירת נשים. האלופים מזהירים מפני פגיעה במוטיבציה של נשים לשרת בצבא וכן במה שהם מגדירים כ"ערכי היסוד של החברה הישראלית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ