השר ברק בראיון לסי-אן-אן: בעוד פחות משנה לא נוכל למנוע מאיראן נשק גרעיני

שר הביטחון שוב התייחס לפרויקט הגרעין האיראני בראיון לכלי תקשורת זר והזהיר כי בקרוב "אף אחד לא יוכל לעשות משהו מעשי בנושא"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

שר הביטחון אהוד ברק אומר בראיון שישודר מחר (ראשון) ברשת סי-אן-אן האמריקאית כי לאיראן נותרה פחות משנה עד שהיא תוכל לייצר נשק גרעיני. "זה נכון שזה לא ייקח להם שלוש שנים, אלא ככל הנראה שלושת רבעי השנה", אמר ברק.

לטענת ברק, בשלב המתקרב שעליו דיבר, "אף אחד לא יוכל לעשות משהו מעשי בנדון, מכיוון שהאיראנים נכנסים בהדרגתיות למה שאני מגדיר – אזור חסין, על ידי הרחבת התוכנית, הקמת אתרים נוספים והוספת אלמנטים חבויים".

זו לא ההתבטאות הראשונה של ברק השבוע בנושא האיראני, למרות טענתו כי יש להימנע מדיון ציבורי בנושא. ביום רביעי הוא אמר בראיון לרשת פי-בי-אס כי אם היה במקומם של מנהיגי איראן, גם הוא היה כנראה רוצה לפתח נשק גרעיני. "אני לא משלה את עצמי שהם עושים את זה רק בגלל ישראל", אמר. "יש להם היסטוריה של 4,000 שנה. הם מסתכלים סביב ורואים שלהודו יש נשק גרעיני, לסינים, לפקיסטאן, שלא להזכיר את הרוסים. קדאפי ניסה את זה, וגם לישראל, לכאורה, יש את זה".

מאוחר יותר ניסה ברק להכחיש את הדברים וטען כי רק ענה לשאלה. "אני מעולם לא אמרתי את המלים, 'אילו הייתי איראני, כנראה הייתי רוצה נשק גרעיני'", אמר ברק והדגיש כי "עניתי יכול להיות, אני לא יודע, אבל אני לא משלה את עצמי שהם עושים זאת רק נגדנו".

בראיון שישודר מחר בסי-אן-אן נשאל שר הביטחון בנוגע לאפשרות שישראל תתקוף באיראן. "אני לא חושב שזה נושא לדיון ציבורי", אמר וסירב להתייחס להערכות שפורסמו בכלי תקשורת בעולם לפיהם ישראל מעורבת בפיצוץ בבסיס הצבאי האיראני לפני כשבוע. "לא, אני לא יודע משהו שיתרום לדיון הזה", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ