לבני: הקואליציה מנסה להשליט את השקפת עולמה

יו"ר האופוזיציה תקפה את גל החוקים האחרונים והביעה דאגה מההקצנה הדתית. "בוויכוח על מקור הסמכות, אני עם ביהמ"ש העליון, לא עם הרב"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

יושבת ראש האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, תקפה היום (ראשון) את התנהלות הממשלה, על רקע שורת החוקים האחרונה הנוגעים למערכת המשפט - אותם היא מקדמת, וכן הביעה דאגה באשר להקצנה דתית שבאה לידי ביטוי במאבק נגד שירת נשים.

"ישראל הולכת אחורה. הדיון על בית המשפט העליון אינו ענייני והקואליציה מנסה להכניס שופטים מטעמה. יש כאן מחטפים וניסיון פוליטי להשליט השקפת עולם. גם כאשר מנהלים ויכוח לגיטימי, על איך יראה בית המשפט העליון, הוא חייב להתנהל תוך שמירה על מעמדו. ללא זה תהיה פה אנרכיה. זה לא קורה היום", אמרה לבני.

יושבת ראש קדימה הוסיפה, בשיחה שקיימה עם תלמידים בבאר טוביה, כי "יש כאן תהליך בעייתי מאוד שכולל גם את ההשתלטות הפוליטית של הממשלה על רשות השידור, את הדיון על ערוץ 10 שכבר אינו עוסק בתשלום חובות לממשלה ובאיסור תרומות שלא תקף על כולם - לא על מיליארדר שמחזיק עיתון ולא על ארגוני ימין, אלא מארגונים שנתפסים כשומרי זכויות אדם. הנושאים כולם קשורים זה לזה. ישראל הולכת אחורה היום".

לבני התייחסה לדיון הציבורי לגבי שירת הנשים בצבא ואמרה כי "רב שאומר שכיתת יורים עדיפה על שירת נשים אומר דבר נורא. חובשי הכיפות הסרוגות הם חלק מאיתנו, לא צריכה להיות בחירה בין שירת נשים ליהדות". לדבריה, "יש כאן ויכוח נוקב על מקור הסמכות - האם זה הרב או בית המשפט העליון. אני עם בית המשפט העליון".

ציפי לבני. "אנחנו הולכים אחורה"צילום: וקנין עופר

לבני הסבירה לתלמידים כי "המסורת מבית אבא היא לא הפרדה בין נשים לגברים באופן כזה, היא לא סירוב לשרת בצבא ולא לעבוד. לא מדובר בנושא שהוא נגד החרדים אלא בעד מערכת ערכית לישראל שבה לא צריך לבחור בין היותה יהודית להיותה דמוקרטית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ