פגישת פיוס: שר החוץ נועד עם ראש המוסד

לפני כשבוע הורה ליברמן למשרד החוץ להטיל חרם על המוסד מכיוון שלטענתו הארגון פעל בחוסר תיאום עם משרדו במדינות שעמן יש לישראל יחסים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש היום בצהריים עם ראש המוסד תמיר פרדו בכדי להסדיר את המשבר ביחסי העבודה בין משרד החוץ למוסד. ליברמן דרש כי המוסד יחדל לפעול בחוסר תיאום עם משרד החוץ במדינות שעמן יש לישראל יחסים דיפלומטים.

לדברי מקור במשרד החוץ, ביום שישי נפגש ליברמן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והציג לו שורה של דוגמאות להתנהלות בלתי תקינה של המוסד ביחסי העבודה עם משרד החוץ. ליברמן טען כי המוסד חורג מנוהלי העבודה שרגילים לפיהם משרד החוץ הוא האחראי על המגעים עם מדינות עמן יש לישראל יחסים דיפלומטיים בעוד שהמוסד אחראי על המגעים עם מדינות להן אין יחסים דיפלומטים עם ישראל.

ליברמן טען כי אנשי המוסד מקבלים לעיונם את כל דיווחי משרד החוץ אולם לא מעבירים למשרד החוץ חזרה את המידע שברשותם. כמו כן טען ליברמן כי אנשי המוסד מנהלים מגעים מדיניים במדינות שבהן הם אינם מוסמכים לכך מאחורי גבם של השגרירים. הדבר חמור במיוחד במדינות אפריקה, ירדן, מצרים וטורקיה. לפני כשבוע ימים הורה ליברמן למשרד החוץ להטיל חרם על המוסד ולהפסיק להעביר לאנשיו מידע ולא להזמין אותם לדיונים או פגישות.

שר החוץ מעוניין לבצע הסדרה מחודשת של יחסי העבודה עם המוסד ולהגיע להבנות כתובות לגבי חלוקת הסמכויות והמשימות בין הגופים ובמיוחד בכל הקשור לעבודת נציגי שני הגופים בשגרירויות ישראל בחו"ל. מלשכת ראש הממשלה נמסר הערב כי הפגישה הסתיימה בהצלחה וההדורים בין הצדדים יושרו.

זוהי אינה הפעם הראשונה שנרשמת מתיחות בין הצדדים, באוגוסט בשנה שעברה ועד העובדים של משרד החוץ הנחה את נציגויות ישראל בחו"ל להפסיק להעביר תשלומים לשליחי המוסד.

ראש המוסד פרדו ושר החוץ אביגדור ליברמן צילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ